, wtorek 23 kwietnia 2024
Wisła: Nowe stawki opłaty miejscowej
Od przyszłego roku w Wiśle obowiązywała będzie wyższa stawka opłaty miejscowej. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Wisła: Nowe stawki opłaty miejscowej

red.mat.pras.
Od przyszłego roku w Wiśle obowiązywała będzie wyższa stawka opłaty miejscowej - jej kwota od 1 stycznia 2022 roku wyniesie 2,50 zł, czyli o 50 groszy więcej niż dotychczas.

- Pobór opłaty miejscowej to wspólna społeczna odpowiedzialność za rozwój naszej miejscowości. Dzięki niej Miasto Wisła zyskuje środki umożliwiające realizację istotnych zadań z zakresu promocji, turystyki, utrzymania czystości i poprawy estetyki miejscowości - służących w głównej mierze turystom, a więc wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży turystycznej. Nie można również zapominać, że osoby uiszczające opłatę miejscową są w Wiśle uprawnione do wielu zniżek, choćby do dużych rabatów na basen czy Wiślański Skipass - czytamy na stronie wiślańskiego urzędu.

Stawka opłaty miejscowej w Wiśle nie była zmieniana od ponad dziesięciu lat. Dodatkowo, ze względu na konstytucyjny zakaz podmiotowego różnicowania stawek podatków i opłat lokalnych, niestety nie było możliwe utrzymanie obniżonej stawki dla dzieci, młodzieży, emerytów oraz rencistów.

Nowe wzory oświadczeń zostaną przesłane do obiektów turystycznych drogą mailową w styczniu, będzie można je też pobrać również ze strony: www.bip.wisla.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama