, sobota 13 kwietnia 2024
Transkom zmienił miejsce odjazdów autobusów w Cieszynie i Wiśle
Do tej pory autobusy P.K. Transkom odjeżdżały z dworca autobusowego należącego do PKS Cieszyn. fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Transkom zmienił miejsce odjazdów autobusów w Cieszynie i Wiśle

JM
Od 1 lutego autobusy P.K. Transkom nie zatrzymują się już na dworcach autobusowych w Cieszynie i Wiśle.

- Powodem zmiany miejsca odjazdu naszych autobusów z dworca w Cieszynie oraz w Wiśle są ustalone przez PKS bardzo wysokie ceny za wjazdy na te dworce. W ramach oszczędności zmuszeni zostaliśmy do szukania tańszych rozwiązań - tłumaczy Krzysztof Ciemała, dyrektor przewozów w P.K. "Transkom" Sp. z o.o.

Od teraz pasażerowie skoczowskiego przewoźnika odjeżdżający z Cieszyna wsiadać będą do autobusów na placu przy ul. Hajduka obok dworca kolejowego. Tam również będą zatrzymywać się autobusy przyjeżdżające do Cieszyna. W Wiśle przystanek dla autobusów Transkomu zlokalizowany został na parkingu naprzeciwko dworca PKS (od jakiegoś już czasu zatrzymują się tam autobusy Wispolu).

Żadne zmiany nie czekają natomiast pasażerów korzystających z dworca w Skoczowie. - Autobusy należące do PKS Cieszyn, dalej będą się zatrzymywać na naszym dworcu autobusowym na dotychczasowych zasadach - zapewnia Ciemała.

Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wsiadlem ostatnio do takiego TRANSKOMU w skoczowie i chcialem wysiasc obok skrzyzowania na wisle jawornik a tu pan kierowca z wygladu byly zomowiec mowi, ze on sie tam nie zatrzymuje

Inteligencja taka jak właściciel lasu,są też kursy które nie zatrzymują się na każdym przystanku

Gazeta cozdienna...= alfa i omega!

A co to za poczekalnia na dworcu PKS? W Cieszynie smród, bałągan (co na to sanepid?), wyłudzanie pieniędzy od bezdomnych, a w Wiśle dworzec nieogrzewany, ślisko na chodnikach i zero informacji. Nie dziwię się, że przewoźnicy uciekają z takiego dworca, bo PKS każe sobie słono płacić, a pasażerom nie daje minimum waruków. Kto taką dyrekcję powołał na stanowisko i za co oni biorą pieniądze?

Czy w tej POlsce,zielonej wyspie min.Rostowskiego,genialnego premiera Tuska i wybitnego wicepremiera Pawlaka może być normalnie?Przeciez Pawlak POwiedział:że jak jest droga benzyna to można sobie POciągiem do pracy POjechać,albo kupić sobie elektryczny samochód.

Sprzedany został budynek dworca, ale czy plac postojowy? Wydaje mi się, że nie.
A w temacie... nie ma jak system zintegrowanej komunikacji.

a ucierpi tylko pasażer, PKS Cieszyn dziękujemy,miłego bankructwa:)

O ile mi wiadomo, dworzec PKS w Wiśle został sprzedany i PKS nie jest już właścicielem tego terenu, więc co maja do gadania w kwestii, jacy przewoźnicy mogą się na nim zatrzymywać i za ile...

Państwo w państwie. Dworce mają być wizytówkami miasta, ale jeden burżuj się tam rozpasł a reszta gdzieś po placach parkingach się tuła. Jak zrobić centrum przesiadkowej gdy co firma to w innej części miasta się zatrzymuje.

Za komuny było wszystko normalne były dworce były przychodnie lekarskie bez zapisów i kolejek. Nie było chodzenia do jakiegoś tam NFZ. Ale chleliście demokracji solidarności która się teraz n a wszystkich wypchała ważne że Wałęsa ma się dobrze. Kiedyś nie było bezdomnych a teraz pełno bezdomnych i przestępców. Macie to co chcieliście. Nawet ostatnie wybory to pokazały jak ogłupiały naród zagłosował za PO. A teraz narzeka. Trzeba myśleć własnym rozumem a nie spe kulowanym przez nie Polskie media i GW I TVN

@Zeno - zarejestruj się i dodawaj komentarze bez oczekiwania na akceptację przez moderatora. Link do rejestracji: http://gazetacodzienna.pl/user/register

Tak to może dodajmy jeszcze do tego rzeź połączeń z Cieszyna do Bielska Białej w wydaniu Transkomu i PKSu w Bielsku Teraz rozkład jest bardzo opłakany. Czyli do roku może dwóch tak jak teraz do Katowic tak i do Bielska będziemy jeździć puszeczkami zwanymi busami, szczyt komfortu szczególnie dla osób o wzroście +1.70. Do tego super klima latem przy +30 stopniach.
Tak ogólnie to jak ktoś nie ma swojego auta to nie ma obecnie możliwości dojazdu autobusem na godzinę 6 i powrotu po 22. W weekendy autobusy prawie nie jeżdżą, TRAGEDIA !!!!!!!!!!!!!

...i co z tego PKS Cieszyn przyjdzie - NIC!!! przewoźnicy się wyniosą od nich z dworca i złamanego grosza nie zobaczą! MASAKRA! i znowu ze stratą dla pasażera który nie będzie mógł poczekać w normalnych warunkach w dworcowej poczekalni tylko będzie stał przy jakiś prowizorycznych wiatach - normalnie gorzej niż w Meksyku i Białorusi się dzieje.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama