, sobota 25 maja 2024
Szpital Śląski 1888 w nowej odsłonie
Odnowiony mur przy wjeździe do cieszyńskiego szpitala. fot: ARC Szpital ŚląskiDodaj do Facebook

Szpital Śląski 1888 w nowej odsłonie

JM, MAT. PRAS.
Szpital Śląski 1888 w nowej odsłonie

Z biegiem lat pomnik nie oparł się niekorzystnemu działaniu warunków atmosferycznych. fot. ARC Szpital Śląski

Niszczał od lat, teraz został odnowiony. Mowa o stojącym przy wjeździe do cieszyńskiego szpitala murze z napisem "Szpital Śląski 1888".

Chcąc upamiętnić powstanie Szpitala Śląskiego, rzeźbiarz Jan Herma zaprojektował element małej architektury w formie muru z napisem "Szpital Śląski 1888". Przez wiele lat mieszkańcy Cieszyna oraz przyjezdni mogli go podziwiać przy wjeździe do Szpitala Śląskiego od strony ul. Bielskiej. Z biegiem lat pomnik nie oparł się niekorzystnemu działaniu warunków atmosferycznych i stracił wiele ze swojego pierwotnego wyglądu.

W drugiej połowie 2013 roku podjęto decyzję o jego renowacji. Za zgodą i pod nadzorem artysty Jana Hermy, który posiada prawa autorskie do pomnika, mur rozebrano, a na zachowanych fundamentach wybudowano nowy. Prace renowacyjne przywróciły również dawne piękno poszczególnym literom zakotwiczonym na cokole.

- Wszystkie prace przy pamiątkowym murze zostaną zakończone wiosną 2014 roku - informuje Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Witam serdecznie Państwa!
Mieszkam w woj.pomorskim i tak się złożyło że dzisiaj moja ukochana Babcia trafiła do Szpitala w Cieszynie. Chcąc dowiedzieć się cokolwiek o stanie jej zdrowia,dzwonię do Szpitala od 2 godzin i za Boga nie mogę się dodzwonić.tak więc zastanawiam się czy tam w ogóle ktoś pracuje????????!!!!!!!!!!!!!!! Żenujący jest fakt,że aby dowiedzieć się cokolwiek o stanie zdrowia członka swojej najbliższej rodziny,człowiek musi oczekiwać nie wiadomo ile czasu,a i być może nie dodzwonię się w ogóle bo ktoś po prostu ,,przysnął,, Żenujące i nie do pomyślenie! Mam nadzieję,że pracownicy tegoż szpitala w końcu się obudzą bo jeśli nie to jestem skłonna poinformować o tym fakcie odpowiednie służby i osoby!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama