, niedziela 26 maja 2024
Strumień z najniższym deficytem budżetowym
Konsultacje społeczne w sprawie budowy parkingu przebiegły 23 stycznia w drogomyskiej "Sołtysówce”. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Strumień z najniższym deficytem budżetowym

MB
Podczas III sesji Rady Miejskiej w Strumieniu, 29 stycznia br. radni uchwalili budżet gminy na rok 2015. Wśród najważniejszych wydatków planowanych na ten rok w Strumieniu jest ten związany z budową ogólnodostępnego parkingu przy ul. Klonowej w Drogomyślu, co niedawno zostało skonsultowane z mieszkańcami tego sołectwa.

Radni w Strumieniu uchwalili dochody budżetu w wysokości 39.211.259, 94 zł, zaś wydatki budżetu na poziomie 39.497.264,53 zł. Jednocześnie Strumień może poszczycić się najniższym deficytem budżetowym wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich powiatu i ogólnie najniższym deficytem wśród miejscowości w powiecie cieszyńskim. Uchwała budżetowa w Strumieniu ustaliła deficyt w kwocie 286.004,59 zł, a źródłem jego pokrycia będzie zaciągnięty kredyt.

Wśród najważniejszych wydatków majątkowych w tym roku będzie współudział finansowy Strumienia w modernizacji mostu w Strumieniu na rzece Wiśle - remontu finansowanego także z budżetu gminy Chybie i budżetu Powiatu Cieszyńskiego (udział Strumienia - 300 tys. zł). Inną ważną inwestycją finansowaną z budżetu Strumienia będzie budowa z unijnej dotacji ogólnodostępnego parkingu przy ul. Klonowej w Drogomyślu, co niedawno zostało skonsultowane z mieszkańcami Sołectwa (udział Strumienia - ok. 385 tys. zł).

Konsultacje społeczne w sprawie budowy parkingu przebiegły 23 stycznia w drogomyskiej "Sołtysówce”. Budowa parkingu przy ul. Klonowej wchodzi w skład Planu Odnowy Miejscowości Drogomyśl. Planowany parking będzie miał dwadzieścia trzy miejsca postojowe, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. W ramach inwestycji zostanie zarurowany odcinek rowu na szerokości parkingu. Jak poinformowała burmistrz Strumienia, Anna Grygierek, budowa parkingu była ujęta w planie już w 2008 roku, ale obecnie trzeba plan zaktualizować m.in o koszty budowy parkingu. Na etapie planu były to koszty szacunkowe, a obecnie jest już dokumentacja z pozwoleniem na budowę.

Gmina na budowę parkingu starała się pozyskać środki unijne już w 2008 roku, lecz niestety wtedy się nie udało. Pieniądze udało się pozyskać w następnym naborze, bowiem wniosek gmina ponowiła w lipcu 2014 roku. Termin zakończenia realizacji inwestycji zaplanowano do końca czerwca. Rada Miejska w Strumieniu podczas minionej sesji zatwierdziła Plan Odnowy Miejscowości Drogomyśl z uwzględnieniem zmian wprowadzonych na zabraniu wiejskim.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dochody budżetu w wysokości 39.211.259, 94 zł minus wydatki budżetu 34.178.244, 98 zł = to zostaje w kasie dokladnie 5.033.014,96 zl. To na co Strumien bedzie zaciagal kredyt ??

Do artykułu wdarł się błąd. Powinno być: dochody budżetu w wysokości 39.211.259, 94 zł, zaś wydatki budżetu na poziomie 39.497.264,53 zł. W tej sytuacji wysokość deficytu budżetowego zgadza się. Błąd został już poprawiony, dziękujemy za zwrócenie uwagi.

Bardzo dziekuje :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama