, wtorek 21 maja 2024
Starostwo i miasto nie są stronami
Jak mówi starosta, dzięki inwestycji związanej z wybudowaniem Cieszyńskiego Parku Handlowego miejsce ma na nowo odżyć. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Starostwo i miasto nie są stronami

MAŁGORZATA BRYL
Starosta oraz burmistrz Cieszyna są otwarci na wysłuchanie zastrzeżeń przedsiębiorców z Boguszowic w sprawie negocjacji z inwestorem, który tworzy Cieszyński Park Handlowy. Podkreślają jednak przy tym, że nie są stronami w tej sprawie.

Podczas ostatniego spotkania z burmistrzem Cieszyna, Ryszardem Macurą pojawił się wątek Boguszowic. Głos zabrali przedsiębiorcy, podkreślając trudne rozmowy z inwestorem i niepewną przyszłość ich działalności. - Po ponownym nagłośnieniu tej sprawy kilka dni temu wysłałem list do inwestora i starosty. Zaplanowałem także spotkanie ze starostą. Poczekamy na odpowiedzi. Chciałbym jednak podkreślić, że miasto nie jest stroną w tej sprawie. Nie jesteśmy w stanie odwrócić tej umowy, która została zawarta w lipcu 2014. Ja jako radny powiatowy nie miałem żadnego wpływu na kształt tej umowy - burmistrz w ten sposób odpowiedział przedsiębiorcom podczas spotkania 19 lutego.

Teraz w podobny sposób odpowiada starosta, Janusz Król. - Nie bardzo jesteśmy stroną w tym układzie pomiędzy jednym przedsiębiorcą a innymi przedsiębiorcami. Niemniej zawsze mieliśmy zapewnienia ze strony ADV, że ci przedsiębiorcy, którzy będą chcieli dalej funkcjonować w Boguszowicach, zdecydowanie będą mieli dalej taką możliwość - mówi starosta. Jednocześnie podkreśla, że samorząd nie ma wpływu na ostateczny wynik negocjacji między ADV a przedsiębiorcami, którzy dotąd prowadzili tam swoje działalności. - O przyszłość swojej działalności powinni zabiegać sami przedsiębiorcy z Boguszowic w rozmowach z inwestorem - dodaje starosta i jak podkreśla, takie rozmowy ciągle trwają.

- Z tego, co wiem, część przedsiębiorców ma pozostać w Boguszowicach - mówi Król. Jak informuje starosta, projekt architektoniczny zakłada, że za Castoramą zostanie wybudowany dodatkowy obiekt. Nie będzie też wyburzony budynek przy skarpie. Według starosty te obiekty mogłyby spełniać funkcje nowej lokalizacji działalności tych przedsiębiorców, którzy obecnie zostali przeniesieni do tymczasowych baraków.

Jak mówi starosta, dzięki inwestycji związanej z wybudowaniem Cieszyńskiego Parku Handlowego miejsce ma na nowo odżyć, warunki poprawią się, a dzięki temu wzrośnie ruch. Nie wie natomiast, na ile wzrosną czynsze wynajmu nowych powierzchni handlowo-usługowych i czy będą one do przyjęcia dla przedsiębiorców z Boguszowic. To kolejny element negocjacji, w których ani miasto, ani starostwo nie są stronami.

W odpowiedzi na pytanie o liczbę miejsc parkingowych dla TIR-ów zagwarantowanych w nowej inwestycji starosta mówi, że nic mu nie wiadomo o zmianach projektu architektonicznego, który był prezentowany w grudniu. - Inwestor otrzymał w Starostwie Powiatowym pozwolenie na budowę Castoramy, a więc realizuje właśnie to zadanie. Natomiast toczą się jeszcze postępowania w sprawie dojazdów - mówi Król.

O los pracujących w tej chwili w Boguszowicach przedsiębiorców (możliwość przedłużenia umów), a także planowaną liczbę miejsc parkingowych dla TIR-ów zapytaliśmy też przedstawiciela firmy ADV. Jednak przewodniczący Rady Nadzorczej firmy ADV XXVIII Por Property Investment S.A. s.k.a., Dariusz Gardener odmawia udzielania komentarzy w tych sprawach. Podkreśla także, że informacje, o które poprosiliśmy, "w przeważającej mierze stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i nie zostaną ujawnione”.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie i Panowie, to nie komunizm, teren jest wynajęty prywatnemu inwestorowi i to z nim musicie albo i nie musicie się dogadać. Jeżeli Was nie stać na czynsz to przyjdą inni, których stać i to nie jest żadnym problemem. Najwyższy czas nauczyć się odpowiedzialności i samemu dochodzić do czegoś w życiu, a nie czekać aż Burmistrz, Starosta czy Premier to za Was zrobi. Na razie polecam neuralgin albo masaż relaksujący.

Niech Pan starosta nie dezinformuje opinii publicznej iż nie ma wpływu na to co dzisiaj dzieje się w Boguszowicach.Czyzby zapomniał że dalej jest właścicielem terenu?Moze zatem w każdej chwili w drodze "aneksu do umowy"zobowiązać dzierżawce do ta okreslonych działań.Obecnie nie da się ukryc że inwestor tjADV robi wręcz coś odwrotnego co obiecywał radnym i władzom miasta przed zatwierdzeniem planu zagospodarowania przestrzennego,nie mówiąc o stawkach czynszowych które żąda.Stawki warszawskie!!Nikogo na to nie stać!!!Nie będzie zadnej obsługi ruchu transgranicznego-wszyscy już się ewakuują!!

Właśnie – ludzie wybrali takich włodarzy, ba chcieli aby tacy i w taki sposób ich reprezentowali. Gratuluje wyborów, macie co wybraliście.

Najprościej stwierdzić, że nie jesteśmy stronami... Oczywiście to prawda, ale!
JESTEŚMY WŁODARZAMI MIASTA I POWIATU i jeśli nie będziecie należycie traktować naszych rodzimych przedsiębiorców, to tak wam utrudnimy życie, że sami zabierzecie dupska z tego Miasta!
Tak widzę rolę władz Miasta i Powiatu!

tak jest , brawo za te słowa, niech pamiętają że to ludzie ich wybrali

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama