, poniedziałek 11 grudnia 2023
Skoczowscy radni nie zajęli się sprawą dotyczącą liceum. A powiat?
Radni Rady Miasta Skoczowa nie podjęli żadnej decyzji dotyczącej ewentualnego przejęcia liceum. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Skoczowscy radni nie zajęli się sprawą dotyczącą liceum. A powiat?

JM
Część skoczowskich radnych chciało podjąć uchwałę dotyczącą przejęcia miejscowego liceum przez gminę. Punkt ten jednak w ogóle nie znalazł się w porządku obrad. Za to radni usłyszeli zaskakującą informację, że decyzja w sprawie liceum, nie zapadnie również na najbliższej sesji rady powiatu.

Siedem głosów "za", osiem "przeciw" i cztery "wstrzymujące się" - to wynik głosowania nad wnioskiem o wprowadzenie do porządku obrad uchwały dotyczącej woli przejęcia miejscowego liceum ogólnokształcącego przez gminę Skoczów (była to jedna z propozycji powiatu). Taką decyzję podjęli miejscy radni podczas odbywającej się w czwartek,16 lutego, sesji rady miasta.

Wcześniej pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się pięciu radnych: Fryderyk Białoń, Jan Gruszczyk, Jan Łomozik, Janina Rymorz-Olszowska oraz Danuta Wójcik. - Termin wyznaczony został przez starostę - argumentował ta ostatnia. Tym samym odniosła się do słów Tadeusza Koniarczyka, przewodniczącego Rady Miasta Skoczowa, który mówił, że nie widzi podstaw do wprowadzenia tego punktu od razu do porządku obrad z pominięciem opinii odpowiedniej komisji (taka sytuacja może mieć miejsce tylko w wyjątkowych sytuacjach).

Tadeusz Koniarczyk poinformował natomiast radnych, że "ma informację", że na najbliższej sesji rady powiatu sprawa ta także nie będzie poruszana. Przyznał jednak, że takiego zapewnienia nie ma "na papierze".

- Pan starosta na ostatniej sesji dał miesiąc czasu i nie było czasu na wypracowanie stanowiska na komisji - mówiła już po zakończeniu głosowania Danuta Wójcika, skoczowska radna, która tłumaczyła powody złożenie wniosku.

Informację o tym, że rada powiatu rzeczywiście na najbliższej sesji nie zajmie się tematem skoczowskiego liceum, nieoficjalnie udało się potwierdzić również portalowi gazetacodzienna.pl.

To zaskakująca wiadomość, bo od blisko roku, przedstawiciele zarządu powiatu podkreślali, że uchwała intencyjna w sprawie przeniesienia liceum ogólnokształcącego, musi zapaść na co najmniej pół roku przed planowaną zmianą siedziby szkoły. Ten termin mija ostatniego dnia lutego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama