, piątek 27 stycznia 2023
Skoczów: Zmiany organizacyjne w Ratuszu
Kroją się też zmiany w samym Ratuszu. Zostanie tam utworzone biuro ds. Promocji, Informacji i Turystyki.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Zmiany organizacyjne w Ratuszu

MB
Burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko wprowadza przetasowania na stanowiskach urzędniczych w poszczególnych wydziałach Urzędu Miasta. Dzięki zmianom urząd ma być bardziej przyjazny, a proces załatwiania poszczególnych spraw szybszy.

Zmiany objęły między innymi Wydział Polityki Społecznej. Ulegnie zmianie zakres obowiązków Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, którego głównym zadaniem było dotychczas przeciwdziałanie patologiom społecznym takim jak alkoholizm i narkomania oraz nadzór nad realizacją zadań w zakresie opracowywania i realizacji programów profilaktycznych w tym zakresie. Obecnie pełnomocnik będzie również koordynował prace punktu konsultacyjnego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkie te zadania dalej będą realizowane w biurze przy ul. Krzywej 4.

Ponadto kroją się też zmiany w samym Ratuszu. Zostanie tam utworzone biuro ds. Promocji, Informacji i Turystyki. Wiąże się to z zatrudnieniem nowego pracownika w urzędzie na pełny etat. Burmistrz już ogłosił konkurs na stanowisko Inspektora w Biurze Promocji, Informacji i Turystki.

Jak dowiedzieliśmy się, do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należeć: prowadzenie całości spraw związanych z promocją gminy i kontaktami krajowymi i zagranicznymi, opracowywanie i realizacja polityki informacyjnej gminy, współpraca i inicjowanie zadań w zakresie upowszechniania turystyki i rozwoju informacji turystycznej, a także opracowywanie analiz i informacji dotyczących turystki w gminie oraz sporządzanie okresowych sprawozdań z zakresu promocji turystyki.

Jednak to nie wszystko, Inspektor w Biurze Promocji, Informacji i Turystyki będzie także odpowiedzialny za utrzymywanie kontaktów i współpracę z podmiotami gospodarczymi z terenu gminy oraz realizację i koordynację zadań mających na celu wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto burmistrz zadecydował, że osoba na tym stanowisku przejmie dodatkowo dwa zadania, za które odpowiadał Wydział Polityki Społecznej. Inspektor w Biurze Promocji, Informacji i Turystyki zajmie się Kartą Dużej Rodziny (realizacja ustawy), Programem Rodzina Plus (realizacja i nadzór) oraz przekazywaniem informacji osobom niepełnosprawnym. Do czasu uruchomienia nowego biura, informacje w powyższym zakresie można będzie uzyskać przy ul. Krzywej 4.

Wśród pozostałych zmian w Urzędzie Miejskim są te związane z zakresem przemocy w rodzinie oraz wolontariatem, którymi od tej pory będzie zajmować się Ośrodek Pomocy Społecznej. Z kolei wszystkie kwestie związane z polityką prozdrowotną w Skoczowie należą do kompetencji Wydziału ds. Społeczno-Obywatelskich i Obronnych. Natomiast zadania wynikające z ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz ustalenia godzin funkcjonowania aptek na terenie gminy Skoczów przekazano do Wydziału Organizacyjnego.

Komentarze: (24)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Prokurator już został powiadomiony zobaczymy co ten nowy pseudo burmistrz zrobi. Co za banda...

a za poprzedniej Burmistrzyni........jak się przyjmowało do pracy?

Rady Nadzorcze miejskich spółek już też zmienione!

A na BIP nieaktualne dane.

Pożyjemy zobaczymy jeżeli to prawda to co piszecie toż to skandal. Zwalniać ludzi a przyjmować swoich. Ale równie dobrze może to być, ale równie dobrze może to być oczernianie

Kilka głów już poleciało, to jest fakt.
Zapewne poleci więcej, tylko że na raty, co by im nikt nie zarzucił zwolnień grupowych bo wtedy odprawy etc.
A przyjmowanie swoich, no cóż, nie każdy z nowo przyjętych będzie miał na nazwisko Bacza, ale pewnie wystarczy troche dociekliwości żeby dojść do tego, jak jest z nimi spowinowacony.

Poleciał np. Sebastian Kufel....

No prosze juz nowy pracownik, nowy etat - co za BIUROKRATYCZNA MAFIA !!!!

Jedna wielka PISowska mafia i tyle

Nic nowego teraz bedzie przyjmowanie swoich swietych z rodziny i znajomkow, nie wazne ze ci co do zwolnienia czesto fachowcy - ZMIANY PRZY KORYCIE MUSZA BYC !!!! Ps. Bacza i rodzinka - jakie stanowiska ?

Kto juz poleciał?

Głowy poleciały ale to dopiero początek. Czas na większe zmiany i roszady na stanowiskach dyrektorów. Rodzino prowadź!! Specjaliści idą w odstawkę... Nowy Skoczów, nowa władza, nowe rozdania!!

Słyszałem, że zatrudniona będzie (jest?) KATARZYNA KOCZWARA ?????

Maila urzędowego już ma na takie dane personalne, więc pracuje. A któż to taki?

Tak bez konkursu?? I pracuje?

Otóż to. Poleciało juz kilka głów... Niestety pracowitych. Bo trzeba przyjąć swoich swietych

Szkoda, że dociekliwi dziennikarze nie sprawdzili ile głów posypało sie w związku ze zmianami....

Tak - pewnie znów połowę rodziny Bacza przyjmie!. Ludzie patrzcie wicie Burmistrz to Bacza a w OX też pracuje Bacza to rodzina!! będą teraz siebie tak chwalić w gazetach i włazić do dupy że szok!! A po kątach tam rozstawia Macurowa - wszystkich niewygodnych wywala....

A na początek sama siebie powinna wywalić za chamską ustawkę wyborczą. Zamiast tego robi za gwiazdę na ratuszowej imprezie w restauracji. Takiej menażerii w Ratuszu jeszcze nie było.

...kto miał (nie) przyjemność z p. Macurą to wie kto zacz....szkoda gadać

Panie Sitko, Pan to poczciwy człowiek, nie daj się Pan manipulować i sterować już więcej. Niech się Pan odetnie i robi swoje. A otoczka niech się weźmie do roboty.
Trzymamy kciuki za Pana determinację w udowodnieniu, że to Pan jest BURMISTRZEM!!!!

Za 4 lata pewnie znów wystartuje na burmistrza i wytnie numer obecnemu burmistrzowi. To taki już charakter....

Hanna Blokesz - Bacza - też rodzina!
Prawda to? ,że już ma fuchę w Szpitalu Śląskim?, jako rzecznik, czy coś od promocji?

Swoją drogą ciekawe czemu nigdzie miejsca nie zagrzeje .... WSB UG Strumień OX itd. itd. czy taka miła jest ?

a masz jeszcze Jana Bacze w OX - dziennikarza od siedmiu boleści....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama