, sobota 18 maja 2024
Skoczów: Budynek pogotowia już po remoncie
Przedstawiciele CPR podkreślają, że nowe pomieszczenia to zmiana komfortu oczekiwania na pomoc. fot: skoczow.pl



Dodaj do Facebook

Skoczów: Budynek pogotowia już po remoncie

MB/MAT.PRAS.
Wyremontowane pomieszczenia Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego na ul. Krzywej w Skoczowie zostały oficjalnie oddane do użytku. Jak zapowiada kierownictwo CPR oraz samorządowcy, przeprowadzony remont ma dać nową jakość usług świadczonych w ramach Nocnej Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

W przeprowadzenie remontu i adaptację pomieszczeń Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe zainwestowało 75 tys. zł, z kolei miasto Skoczów pomogło finansowo w wyposażeniu tych pomieszczeń, przeznaczając na ten cel ok. 10 tys. zł. - Bardzo dziękuję władzom Skoczowa za zwiększenie powierzchni zajmowanej przez Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe, za szybkie załatwienie sprawy. Nie byliśmy jedynymi chętnymi po opuszczeniu tych pomieszczeń przez poprzedniego najemcę - powiedział w trakcie otwarcia Jan Kawulok, dyrektor CPR.

Na czas prac remontowych Nocna Świąteczna Opieka Zdrowotna nie przerwała swojej pracy i teraz także to się nie zmieni. Punkt nie jest czynny w ciągu dnia, ale po godz. 18.00 oraz w sobotę i niedzielę. Zwiększona liczba pomieszczeń, w tym tych o charakterze medycznym, to większy komfort dla pacjentów. - Sytuacja nigdy nie była tutaj zła, zawsze miałem dobre opinie o tym ambulatorium, ale większa liczba pomieszczeń, to lepsza jakość usług. Lekarz nie lubi, jak pacjenci muszą czekać na korytarzu. Lekarz przyjmuje pacjenta, ale pielęgniarka może poprosić następnego, przeprowadza wywiad, może wykonać pierwsze badania - podkreślił Kawulok.

Także Jan Matuszny, lekarz, dyrektor medyczny CPR stwierdził, że nowe pomieszczenia to zmiana komfortu oczekiwania na pomoc. Poprawiła się dostępność pomieszczeń sanitarnych. Pogotowie wzbogaciło się o dwa duże pomieszczenia i trzy mniejsze. Ambulatorium lekarskie i gabinet zabiegowy dla pielęgniarek. Dodatkowo zakupiono sprzęt diagnostyczny w postaci m.in. elektrokardiogramu, nowego sprzętu do natleniania pacjenta, sprzęt do drobnej diagnostyki - otoskop, stetoskopy, aparaty do mierzenia ciśnienia, nowe lampy oświetlające miejsca zabiegowe, jak i sprzęt komputerowy.

17% pacjentów, którzy odwiedzają skoczowską Nocną Świąteczną Opiekę Zdrowotną, trafia na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Rocznie obsługiwanych jest w Skoczowie ponad 8 tysięcy pacjentów, mieszkańców głównie gminy Skoczów, Strumień, Chybie i Brenna.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A po co tam ten w pomarańczowym stroju wtykający sie wszędzie tam gdzie nie powinien

Ale na pokropek pożałowali - oj czarno to widzę, już nawet ksiądz biskup dzwonił do mnie w tej sprawie i musiałem wysłuchać, jak to słabo dbam o interes firmy...

wydaje mi sie ze to nie pogotowie tylko lekarz pierwszego kontaktu a gmina to wstyd po prostu wstyd

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama