, czwartek 29 luty 2024
Kolejny sprzęt dla Szpitala Śląskiego od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Oddział geriatryczny otrzymał zestaw do rejestracji EKG met. Holtera. fot: Barbara KarnasDodaj do Facebook

Kolejny sprzęt dla Szpitala Śląskiego od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

SM/MAT. PRAS.
Oddział geriatryczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie otrzymał kolejne sprzęty medyczne od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączna wartość daru to prawie 37 tys. zł

Ofiarowany przez WOŚP sprzęt to najnowocześniejszy zestaw do rejestracji EKG met. Holtera. Całodobowy elektrokardiograf wraz z oprogramowaniem kosztował 21,5 tys. zł. Dzięki niemu możliwa jest wielogodzinna rejestracja zwiększająca szansę na stwierdzenie różnych zaburzeń czynności elektrycznej serca, a także oceny pracy rozrusznika serca. - Metodę Holter stosujemy też, jako uzupełnienie próby wysiłkowej w diagnozowaniu choroby niedokrwiennej serca (choroby wieńcowej). Dzięki niej uzyskujemy informację o ukrwieniu serca w ciągu całej doby i w różnych sytuacjach życiowych - stwierdza dr n. med. Marcin Pecold Ordynator tego oddziału i dodaje: - Otrzymaliśmy również zestaw do całodobowej rejestracji ciśnienia krwi metodą Holtera. Można wykonać badanie 2 metodami: osłuchową (wykonywaną przez lekarza) oraz oscylometryczną (automatyczną). Wartość zestawu to nieco ponad 6 tys. zł. Oddział wzbogacił się również o zegarowy aparat do mierzenia ciśnienia SPOT, o warty ponad 9 tys. zł. Jest to monitor czynności życiowych, który wspomaga personel podczas codziennych obchodów. Monitoruje ciśnienie krwi, saturację i temperaturę pacjenta.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera Szpital Śląski od 20 lat. Dotychczas przekazany został sprzęt o wartości ponad 1,2 mln zł. Trafił on na odziały: neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, geriatrii i SOR-u.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ech gdyby np. były prezydęt nie wydał tych 100 mln złotych na durne referendum to za te pieniądze byłoby ok. 2007 darów tej wartości dla szpitali w Polsce. Tyle dobra zmarnował.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama