, czwartek 20 czerwca 2024
Rządowe środki na remonty dróg w powiecie cieszyńskim
Dofinansowanie na rozbudowę ul. Kojkowickiej w Puńcowie wraz z przebudową mostu otrzymała także gmina Goleszów. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Rządowe środki na remonty dróg w powiecie cieszyńskim

REDAKCJA
W Goleszowie, Górkach Małych, Skoczowie oraz Strumieniu zrealizowane zostaną inwestycje drogowe zgłoszone do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przez władze gminne i powiatowe. Wartość dofinansowania wyniosła 50% lub 55%. W sumie na cztery zadania wybrane do dofinansowania na terenie powiatu cieszyńskiego przeznaczonych zostanie ponad 9,4 mln zł. Które drogi doczekają się przebudowy, a które muszą poczekać na ewentualne oszczędności i otrzymanie dofinansowania z puli projektów rezerwowych?

W ramach zgłoszonego projektu, gmina Goleszów zaplanowała rozbudowę blisko 2 km odcinka ul. Kojkowickiej wraz z przebudową mostu. Zadanie to ma rozpocząć się już w marcu br, a jego zakończenie planowane jest na styczeń 2025 r. Wartość całej inwestycji wyceniona została na ponad 7,1 mln zł z czego 55% to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Drogowa inwestycja w Górkach Małych to z kolei zadanie zgłoszone przez Powiat Cieszyński, który zaplanował rozbudowę drogi powiatowej nr 2602S Brenna - Skoczów, ul. Breńska w Górkach Małych. Koszt tego zadania oszacowany został na ponad 3,7 mln zł, z czego nieco ponad połowa to rządowe środki. Przebudowy doczekają się także ul. Podkępie i Łęgowa w Skoczowie, na które gmina Skoczów otrzymała połowę z ponad 2,5 mln zł. Prace w tym miejscu mają rozpocząć się w sierpniu br., a ich koniec przewidywany jest na lipiec 2023 r. Połowę wartości inwestycji drogowej, a więc ponad 425 tys. zł otrzyma także gmina Strumień, która od kwietnia do października br., planuje przebudowę ul. Spokojnej w Drogomyślu.

Lista rezerwowa

Na liście rezerwowej projektów, które na ten moment nie mają gwarancji otrzymania dofinansowania znalazły się: wniosek Powiatu Cieszyńskiego zakładający remont drogi powiatowej 2631 S Jarząbkowice - Zbytków (ul. Wyzwolenia w Zbytkowie); wniosek gminy Zebrzydowice dotyczący przebudowy ul. Agrestowej w Zebrzydowicach; wniosek gminy Skoczów zakładający remont ul. Wspólnej w Skoczowie; przebudowa ul. Warszawska w Pogwizdowie oraz ul. Szkolnej w Zamarskach zgłoszona przez gminę Hażlach; przebudowa ul. Potoczki w Bażanowicach, a także przebudowa ul. Zofii Kossak-Szatkowskiej w Cieszynie oraz ulicy Morcinka i ulicy Kargera poprzez przebudowę zatoki autobusowej i budowę zatok postojowych w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama