, piątek 21 czerwca 2024
Ponad 11 mln zł dofinansowania na doposażenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie
Dzięki inwestycji możliwe będzie uruchomienie nowych świadczeń w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. fot: www.szpitalslaski.plDodaj do Facebook

Ponad 11 mln zł dofinansowania na doposażenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie

REDAKCJA
Szpital Śląski w Cieszynie otrzyma ponad 11 mln zł dofinansowania na zakup nowych i wymianę wyeksploatowanych urządzeń medycznych, niezbędnych dla jego prawidłowego funkcjonowania. Projekt cieszyńskiego szpitala znalazł się wśród czterech projektów z terenu województwa śląskiego, które otrzymają wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

W sumie Województwo Śląskie podzieliło między cztery szpitale ponad 35,7 miliona złotych. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie w ramach projektu „Poprawa jakości usług przez doposażenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie w sprzęt medyczny”, zaplanował zakup wyposażenia o łącznej wartości ponad 13 mln zł, z czego ponad 11 mln zł to kwota dofinansowania.

Projekt obejmuje zakup nowych i wymianę wyeksploatowanych urządzeń medycznych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania szpitala. Dzięki inwestycji możliwe będzie uruchomienie nowych świadczeń m.in. laparoskopowych badań i zabiegów operacyjnych na drogach żółciowych i trzustkowych czy specjalistycznych zabiegów urologicznych, szczególnie u pacjentów onkologicznych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama