, wtorek 23 kwietnia 2024
Powołanie zespołu do spraw zagospodarowania Góry Zamkowej
Na konferencji prasowej w dniu 28.04 w Cieszyńskim Ratuszu burmistrz miasta Ryszard Macura poinformował media o powołaniu zespołu do spraw zagospodarowania Góry Zamkowej. fot: FJDDodaj do Facebook

Powołanie zespołu do spraw zagospodarowania Góry Zamkowej

FJD
Powołanie zespołu do spraw zagospodarowania Góry Zamkowej

fot.: FJD

Na konferencji prasowej w dniu 28.04 w Cieszyńskim Ratuszu burmistrz miasta Ryszard Macura poinformował media o powołaniu zespołu do spraw zagospodarowania Góry Zamkowej. Na czele tego zespołu stanął sekretarz miasta Stanisław Kawecki.

W skład w/w zespołu powołani zostali:
1. Cezary Cieńciała- Naczelnik Wydziału Sportu
2. Aleksander Dorda –Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska
3. Ewa Golębiowska- Dyr. Zamku Cieszyn
4. Wiesława Górska -Naczelnik Wydziału Gospodarki Neruchmościami
5. Renata Karpińska- Kierownik Biura Promocji Informacji i Turystyki
6. Arkadiusz Skowroński - Naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju Miasta
7. Wiesław Sosin –Dyr. Miejskiego Zarządu Dróg
8. Anna Syrokosz-Główny Specjalista Wydziału Strategii Rozwoju Miasta

-Szczególnie odpowiedzialne zadanie spoczywać będzie na Annie Syrokosz, która już od kilku miesięcy odpowiedzialna jest za sprawy ochrony zabytków i za wprowadzenie w życie na terenie naszego miastaustawy krajobrazowej - powiedział burmistrz R.Macura. Podstawowym jednak zadaniem tego zespołu będzie zagospodarowanie terenu związanego z nieruchomością przy ul. Zamkowej 1. Burmistrz zwrócił uwagę na to, że zespół będzie między innymi korzystał z koncepcji Grażyny Kołder, która wygrała konkurs na zagospodarowanie rzeczonej przestrzeni. Powołany zespół będzie zajmował się także pielęgnacją terenów zielonych na Górze Zamkowej, która będzie miała za zadanie odsłonić najważniejsze fragmenty tego najważniejszego zabytku w naszym mieście.

Drugim tematem, który został zreferowany przez burmistrza to rewitalizacja terenów parkingowych pod zamkiem przy ul.Dojazdowej, a także innych miejsc w naszym mieście do tego przeznaczonych. Koncepcja tejże rewitalizacji została już przedstawiona radnym miejskim i spotkała się z pełną aprobatą. Dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się także przy ul. Michejdy co z pewnością ucieszy wszystkich kierowców. Wstępnie zostały już także wyznaczone przestrzenie na parkingi wielopoziomowe, ale uznano, że jednak jako pierwsze zadanie będzie uporządkowanie tych terenów którymi miasto Cieszyn obecnie dysponuje.

Następnym zadaniem, którego podejmie się nasze miasto to modernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej pod kątem rozbudowy obecnej szatni, która w obecnym stanie nie zapewnia dostatecznego miejsca hokeistom. Tematem konferencji był tymczasowy dworzec autobusowy przy ul. Dojazdowej, którym szczególnie zainteresowani są mieszkańcy naszego miasta. Deklaracja burmistrza polegała na tym, że na bieżąco będą w razie potrzeby przeprowadzane różne korekty w temacie zatrzymywania się autobusów, które jednak do końca na pewno nikogo nie zadowolą i będziemy musieli się z tą sytuacją pogodzić jeszcze przez parę miesięcy- prawdopodobnie do końca roku.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pielęgnacja gory zamkowej....pare lat temu GZ przeszła gruntowy remont i efekt był oszałamiający. Niestety obecny zarządca dopuscil się mnóstwa zaniedbań. Byłem wczoraj po dłuższej przerwie na niej i naprawdę robi sie przykro drewniane schody od strony browaru niekonserowane rozypuja sie. W kilku miejscach na alejkach brakuje kostki brukowej . W fontannie na 6 reflektorów działają 2. Na wierzy piastowskie na ostatnim pietrze zagniezdzily sie gołębie wszystko jes zapaskudzone odchodami schody poręcze. Jedna kobieta z dzieckiem objechala na tylek po kilku schodach bo naprawde czlowiek brzydzi sie dotykac tych obesranych porecz. Poobrywane ukruszone schody wejsciowe na wieżę ostatecznej obrony...i takich detali jest mnóstwo...brak po prostu dobrego gospodarza.

Usiłuję się z powyższego tekstu coś konkretnie dowiedzieć. Niestety konkretów brak. Przypomnę, że cykl działania zorganizowanego polega na;1) określenie celu działania i projektu precyzującego ten cel, 2)przedstawienie środków finansowych na realizację celu określonego w pkt.1, 3) wybór firmy,która zrealizuje założony cel i termin jego realizacji, 4)kontrola realizowanego celu, 5) rozliczenie środków przeznaczonych na przeprowadzenie założonego celu.
Co prawda artykuł mówi o celu jakim jest zagospodarowanie Góry Zamkowej, ale pomija milczeniem to co miało by być tam wykonane i jakie okoliczności skłaniały gospodarza ,że prace na Górze Zamkowej są pilniejsze od pozostałych zadań miejskich , i jakimi środkami z naszych podatków zamierzony cel zostanie zrealizowany.
Wskazywanie ,że jakaś koncepcja została opracowana, na której ma się oprzeć powołany zespół dowodzi ,że konkretnego projektu brak, zatem środki na jego realizację są trudne do określenia nie wspominając już o terminie realizacji celu, który także nie określono. Zupełnie kuriozalnym wydaje mi się fakt, że to w/w zespół zajmować się będzie cytuję..."Powołany zespół będzie się zajmował pielęgnacją terenów zielonych na Górze Zamkowej..." Wiem,że na "boku" pan sekretarz robi takie rzeczy ale nie wiedziałem ,że z naczelników utworzona została firma zajmująca się pielęgnacją terenów zielonych na Górze Zamkowej- czyżby oczekiwana redukcja etatów administracyjnych na rzecz konkretnych działań na rzecz miasta?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama