, sobota 28 września 2024
Powiat cieszyński wyróżniony przez Związek Powiatów Polskich
Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego.  fot: Maciej Kłek



Dodaj do Facebook

Powiat cieszyński wyróżniony przez Związek Powiatów Polskich

JM
Powiat Cieszyński znalazł się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2012 roku. Został wyróżniony trzecim miejscem w kategorii powiatów liczących powyżej 120 tys. mieszkańców.

Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz ilości zrealizowanych projektów. - Wynik cieszy, ale i zobowiązuje. Postaramy się utrzymać to co udało nam się w ubiegłym roku osiągnąć - mówi Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński. - Warto dodać, że również mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie powiatu, zgłaszając do Starostwa w Cieszynie zrealizowane przez siebie prywatnie ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Informacje w tym zakresie można zgłaszać telefonicznie pod nr 33/4777210 lub na adres e-mail sekretariat@powiat.cieszyn.pl - zauważa Katarzyna Raszka-Sodzawiczny, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd".

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Ranking trwa przez cały rok. Nagrody za udział w rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas Kongresu Regionów, który będzie miał miejsce w Świdnicy w połowie czerwca.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ha ha ha!!!, wyróżniony, za co?. chyba za - wy wiecie sami. za co ........KONIEC ŚWIATA JUŻ NASTĄPIŁ.

A! rozwalony PKS to pikuś?

nie ma nic wspólnego.

Jednym z kryteriów wyróżniania powiatu jest "wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej". Kto się zna na gospodarce, stwierdzi, że pierwsze miejsce w tej kategorii powinno przypaść powiatowi ...nieistniejącemu!
"Działania proinwestycyjne i prorozwojowe" - kolejne kryterium sprzeczne samo z sobą.
Dowodzi to, że nagrodę wymyślono, by było jak się spotkać, popić i zakąsić.

a co ma wspólnego z wysoką oceną powiatu zrealizowana PRYWATNIE instalacja odnawialnego źródła energii? - no chyba, że powiat ją dofinansował, a nie np. gmina. Tylko czy wtedy nagroda należy się powiatowi, czy gminie? I czy nagroda przyznana powiatowi trafi w ręce mieszkańców powiatu, czy w ręce urzędników powiatowych?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama