, czwartek 25 lipca 2024
Ponad 31,8 mln zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne w powiecie cieszyńskim
Ponad 31,8 mln zł trafi do dziewięciu gmin powiatu cieszyńskiego na inwestycje wodno-kanalizacyjne.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Ponad 31,8 mln zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne w powiecie cieszyńskim

REDAKCJA
Ponad 31,8 mln zł trafi do dziewięciu gmin powiatu cieszyńskiego na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Które gminy otrzymają najwięcej środków na ten cel, a które zostały całkowicie pominięte w podziale środków z budżetu państwa?

W podziale środków z budżetu państwa uwzględnionych zostało w sumie 1714 gmin, w tym 9 z powiatu cieszyńskiego. Otrzymane środki gminy mogą przeznaczyć na inwestycje w latach 2021-2024 i zostaną przekazane gminom w ramach uzupełnienia subwencji ogólnej, z przeznaczeniem na wsparcie finansowe inwestycji wodno-kanalizacyjnych. Podział środków nastąpił automatycznie na postawie algorytmów (opartych na danych wskazanych w ustawie, w tym dotyczących zamożności) oraz danych GUS na 31 października 2021 r. Algorytm podziału środków na inwestycje wodno-kanalizacyjne uwzględniał m.in. udział liczby mieszkańców danej gminy korzystających z sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej w ogólnej liczbie mieszkańców tej gminy oraz poziom zamożności danej gminy.

W powiecie cieszyńskim najwięcej otrzyma gmina Goleszów, która będzie mogła przeznaczyć ponad 2,2 mln zł na wodociągi i zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz ponad 5,1 mln na budowę kanalizacji. Tuż za Goleszowem znalazła się gmina Istebna, która na wodociągi otrzyma ponad 4,4 mln zł, a na kanalizację ponad 3,7 mln zł. Tylko te dwie gminy otrzymały środki zarówno na zadania związane z budową wodociągów i infrastruktury umożliwiającej zaopatrzenie mieszkańców w wodę oraz budowę lub rozbudowę kanalizacji.

Na inwestycje w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę środki otrzymały gminy: Brenna (ponad 4,6 mln zł), Wisła (ponad 2,9 mln zł), Ustroń (ponad 1,1 mln zł) oraz Zebrzydowice (ponad 602 tys. zł). Z kolei na kanalizację środki otrzymają gminy: Strumień (ponad 4,5 mln zł), Hażlach (ponad 1,3 mln zł) oraz Dębowiec (ponad 979 tys. zł).

Jak nie trudno zauważyć w podziale środków z budżetu państwa nie uwzględniono Chybia, Cieszyna oraz Skoczowa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama