, środa 24 lipca 2024
Mateusz Gniazdowski nowym ambasadorem w Czechach?
Jak podała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, kandydatem na Ambasadora RP w Republice Czeskiej ma być Mateusz Gniazdowski, wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. fot: fb/Mateusz GniazdowskiDodaj do Facebook

Mateusz Gniazdowski nowym ambasadorem w Czechach?

REDAKCJA
Jak donosi Polska Agencja Prasowa, pojawił się kandydat na Ambasadora RP w Republice Czeskiej. Ma nim być Mateusz Gniazdowski, wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia.

Mateusz Gniazdowski, PhD (ur. w 1974 r. w Warszawie), wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. Ukończył z wyróżnieniem studia w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia doktorskie w Instytucie Nauk Politycznych Słowackiej Akademii Nauk. W latach 2004–2010 był pracownikiem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, gdzie specjalizował się w problematyce środkowoeuropejskiej. Przewodniczący Rady Programowej Forum Polsko-Czeskiego przy Ministrze Spraw Zagranicznych, członek Polsko-Słowackiej Komisji Nauk Humanistycznych przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP i Ministerstwie Szkolnictwa, Nauki, Badań i Sportu RS. Członek Komitetu Redakcyjnego „Polskiego Przeglądu Dyplomatycznego“, współkoordynator polskiej części sieci konsorcjum Think Visegrad.

Specjalizuje się w analizie polityki wewnętrznej i zagranicznej państw Europy Środkowej oraz problematyce współpracy regionalnej, ze szczególnym uwzględnieniem Grupy Wyszehradzkiej. Zajmuje się też zagadnieniami dyplomacji publicznej oraz kwestiami historycznymi w polityce zagranicznej.

Mateusz Gniazdowski w miejsce Mirosława Jasińskiego?

Przypomnijmy, iż 30 listopada 2021 r. misję jako Ambasador RP w Republice Czeskiej rozpoczął Mirosław Jasiński. Na początku stycznia br., rzecznik polskiego rządu Piotr Müller poinformował, iż wobec Mirosława Jasińskiego została rozpoczęta procedura odwołania z funkcji, ambasadora, na co wpływ pierwszy wywiad ambasadora, który ukazał się na stronie niemieckiego portalu Deutsche Welle. Decyzję o odwołaniu Mirosława Jasińskiego ze stanowiska ambasadora Polski w Republice Czeskiej, podpisał prezydent Andrzej Duda, o czym media zostały poinformowane 31 stycznia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama