, poniedziałek 20 maja 2024
Policja i straż miejska z Czeskiego Cieszyna poszukuje sprawców nielegalnego wysypiska śmieci
Sprawę nielegalnego wysypiska na deptaku i ścieżce rowerowej w okolicy ogródków działkowych w pobliżu rzeki Olzy bada obecnie policja, staż miejska oraz urząd miasta.  fot: Marcin MońkaDodaj do Facebook

Policja i straż miejska z Czeskiego Cieszyna poszukuje sprawców nielegalnego wysypiska śmieci

MM/mat.pras.
W czwartek, w Czeskim Cieszynie na deptaku i ścieżce rowerowej w okolicy ogródków działkowych w pobliżu rzeki Olzy, nieznany sprawca wysypał gruz oraz inne materiały budowlane. Informację o nielegalny wysypisku śmieci miasto Czeski Cieszyn otrzymało od mieszkańca Cieszyna.

- Mimo iż prawo zabrania tego typu działań, to każdego roku dochodzi to powstawania nielegalnych wysypisk w naszym mieście. W każdym takim przypadku staramy się ustalić sprawcę, przekazując sprawę policji. Sami również prowadzimy dochodzenie w tej sprawie - informuje Dorota Havlíková, rzeczniczka UM w Czeskim Cieszynie. - Czasem w ustaleniu sprawcy wystarczy przejrzeć zawartość składowiska. W ten sposób na podstawie dokumentów, które zostały wywiezione wraz ze śmieciami, została ukarana jedna z firm. Podobnie było w przypadku jednego z naszych mieszkańców, gdzie wystarczyło przejrzeć ścinki pocztowe w masie worków oraz starych rzeczy, które wyrzucił. Bardzo pomocne są również zgłoszenia samych mieszkańców, którzy zapisują numery rejestracyjne samochodu wywożącego nielegalnie śmieci lub natychmiast wzywają straż miejską - dodaje Havlíková.

Sprawę nielegalnego wysypiska na deptaku i ścieżce rowerowej w okolicy ogródków działkowych w pobliżu rzeki Olzy bada obecnie policja, staż miejska oraz urząd miasta. Wszelkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy mogą być kierowane bezpośrednio do nich. - Mieszkaniec lub firma, których przewinienie uda się udokumentować, będą musieli po sobie posprzątać. Muszą się także liczyć z dotkliwą karą. Mieszkaniec może zostać ukarany karą w wysokości do 50 tysięcy koron, a firma do pół miliona lub nawet miliona koron, w zależności od sytuacji i paragrafu, który będzie w tym przypadku miał zastosowanie - dodaje Dorota Havlíková.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama