, niedziela 23 czerwca 2024
Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie już wkrótce w Czeskim Cieszynie
Rzeźby powstałe w poprzednich edycjach Międzynarodowego Sympozjum Rzeźbiarskiego stanowią atrakcję m.in. w parkach i placach zabaw w Czeskim Cieszynie. fot: Dorota Havlíková/tesin.czDodaj do Facebook

Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie już wkrótce w Czeskim Cieszynie

MM/mat.pras.
Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie już wkrótce w Czeskim Cieszynie

Już wkrótce w parku im. Adama Sikory w Czeskim Cieszynie będzie można podziwiać pracę rzeźbiarzy, którzy z drzew wyciętych z powodu ich złego stanu zdrowia, stworzą rzeźby do bożonarodzeniowej szopki.

- Wydarzenie to jest bardzo atrakcyjne zarówno dla samych twórców, jak i dla mieszkańców, którzy mogą obserwować rzeźbiarzy podczas ich pracy - wyjaśnia Dorota Havlíková, rzeczniczka UM w Czeskim Cieszynie.

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Sympozjum Rzeźbiarskiego udział weźmie 5 rzeźbiarzy. Swoje dzieła tworzyć będą z topoli, które zostały wycięte ze względu na ich zły stan zdrowia. W miejsce wyciętych drzew posadzono nowe, a pozyskany materiał postanowiono przekazać artystom, którzy z drzewa potrafią stworzyć przepiękne rzeźby. Tematem tegorocznych zmagań będą postacie i zwierzęta, które umieszczone zostaną w bożonarodzeniowej szopce, która w okresie świątecznym umieszczona będzie na rynku w Czeskim Cieszynie.

Międzynarodowe sympozjum rzeźbiarskie odbędzie się w dniach 6-7 września w parku im. Adama Sikory w Czeskim Cieszynie. Pracę rzeźbiarzy będzie można obserwować w godzinach od 9:00 do 18:00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama