, czwartek 20 czerwca 2024
Nowe obostrzenia. Zniesione godziny dla seniorów
Od 1 lutego otwarte będą galerie handlowe. Zniesiono również godziny dla seniorów.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Nowe obostrzenia. Zniesione godziny dla seniorów

UM
Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że sytuacja jest ustabilizowana. W jego ocenie to zasługa dyscypliny społecznej. Jednocześnie zwrócił uwagę na niepokojącą sytuację epidemiczną w innych krajach Europy. Od 1 lutego otwarte będą galerie handlowe. Zniesiono również godziny dla seniorów.

- Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się do przedłużenia zasad bezpieczeństwa etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Po tym okresie podejmiemy decyzje, co dalej - poinformował minister zdrowia. - Po tym okresie podejmiemy decyzję, co dalej – mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

 • Od 1 lutego otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego - zapowiedział minister zdrowia.
 • Rząd otwiera także galerie sztuki i muzea. Tam również będzie obowiązywał reżim sanitarny.
 • Wraz z końcem stycznia zniesione będą godziny dla seniorów.

  Stoki narciarskie i hotele dla turystów nadal pozostają zamknięte. Tak jak do tej pory z hoteli można korzystać tylko ze względu na podróż służbową.
  Restauratorzy, którzy coraz częściej buntują się przeciwko rządowym obostrzeniom, mogą czekać na odwołanie lockdownu nawet do 1 marca. Podobny los ma dotyczyć także właścicieli hoteli.

  Bez zmian pozostaje kwestia edukacji. Nauczanie stacjonarne tylko dla klas I-III. Pozostali uczniowie będą kontynuować zajęcia w trybie zdalnym.

  - Jeżeli w drugim tygodniu lutego będziemy widzieli, że puszczenie klas 1-3 nie przyczyniło się do wzrostu zachorowań, to będzie dawało przestrzeń do powrotu do szkół – mówił na konferencji minister Niedzielski.

  Na terenie całego kraju obowiązuje zachowanie minimalnej odległości między pieszymi - 1,5 metra. W miejscach publicznych trzeba zasłaniać usta i nos.

  W kościołach obowiązuje limit osób - 1 osoba na 15 m2, przy przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

  W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć 5 osób. Identyczny limit dotyczy imprez i spotkań organizowanych w domach. Do limitu nie są wliczane osoby zapraszające na imprezę oraz osoby, które wspólnie mieszkają.

  Nadal obowiązuje zakaz organizacji wesel i konsolacji. Zamknięte są siłownie, kluby fitness i Aquaparki.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama