, sobota 13 sierpnia 2022
Nasi w setce najbogatszych Polaków Wprost
Teresa Mokrysz, właścicielka Firm Grupy Mokate. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Nasi w setce najbogatszych Polaków Wprost

JM
Związani ze Śląskiem Cieszyńskim, Teresa Mokrysz z rodziną i Zbigniew Juroszek znaleźli się na liście 100 najbogatszych Polaków Wprost. Według tygodnika ich łączny majątek to 800 mln zł.

W opublikowanym w najnowszym numerze Wprost liście 100 najbogatszych Polaków na pierwszym miejscu znalazł się Jan Kulczyk. Jego majątek szacowany jest na 9,7 mld zł. Na drugim miejscu znalazł się Zygmunt Solorz-Żak z majątkiem w wysokości 8,5 mld zł. Trzeci jest Michał Sołowow z majątkiem w wysokości 7,45 mld zł.

Na 56. miejscu w zestawieniu znalazła się Teresa Mokrysz z rodziną. - "Jeżeli buty sportowe to adidasy, to kawa capuccino kojarzy się z Mokate. Teresa Mokrysz, która Mokate stworzyła i jest jej właścicielką, produkuje również inne rodzaje kawy, a także herbaty, śmietanki, kakao i czekolady do picia. W Polsce Grupa Mokate (dziewięć firm, w tym pięć zagranicznych, które zatrudniają 1600 osób) jest też dystrybutorem kaw Lavazza. W 2011 r. jej przychody po raz pierwszy przekroczyły 600 mln zł. Mokate notuje dość wysoką jak na branżę spożywczą rentowność, średnio ponad 10 proc. rocznie. Teresa Mokrysz od urodzenia związana jest ze Śląskiem Cieszyńskim. W młodości trenowała zawodowo biegi narciarskie, startowała nawet w ogólnopolskich zawodach. W końcu wybrała naukę (ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie), a później biznes. Podobnie jak jej mąż Kazimierz. On również posiada udziały w Grupie Mokate, która powstała na bazie starej rodzinnej firmy założonej jeszcze przez jego dziadków w 1927 r." - czytamy w tygodniku.

W zeszłorocznym zestawieniu Teresa Mokrysz z rodziną z majątkiem szacowanym na 390 mln zł znalazła się na 58. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków. Wśród nich znalazł się również Zbigniew Juroszek. Podobnie jak przed rokiem majątek przedsiębiorcy z Cieszyna szacowany jest na 350 mln zł. Spadek z 63. na 69. miejsce rankingu Wprost.

- "50-letni biznesmen z Cieszyna może już powiedzieć, że zarobił na rozgrywanych właśnie finałach Euro 2012. Od 13 lat prowadzi sieć sportowych zakładów bukmacherskich STS liczących ponad 450 punktów. Główne przedsięwzięcie Zbigniewa Juroszka to grupa deweloperska Atal. Koncentruje się na rynkach Łodzi, Katowic, Krakowa i Wrocławia, ale w ubiegłym roku rozpoczął też budowę mieszkań w Warszawie. W 2011 r. firma sprzedała 514 domów i mieszkań za prawie 200 mln zł" - opisują działalność Juroszka dziennikarze Wprost.

Ranking 100 najbogatszych Polaków Wprost jest najstarszym tego typu zestawieniem publikowanym w Polsce. Pierwszy ranking ukazał się w 1990 roku.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja szczerze gratuluje i cieszę się, że z naszego regionu.

A jak widać po komentarzach, również tutaj mamy sfrustrowanych ludzi, których zazdrość zżera :)

Ja rozumiem progresje zarobkową na linii pracownik-władza ale żeby pracownikowi na tramwaj brakowało kiedy to zarząd lata sobie po świecie. Najbogatsi czy najbardziej tupetowaci, cyniczni i wyzyskujący szefowie. Trzeba się liczyć z tym że za wykonaną usługę trzeba płacić po ludzku a nie symbolicznie. Czy odczuli by straty tacy bogacze gdy biednemu pracownikowi wpadło by 50zł więcej do kieszeni,taka miła niespodzianka motywuje chęci do pracy a wyzysk tylko psuje atmosferę.

Firma - "powstała na bazie starej rodzinnej firmy założonej jeszcze przez jego dziadków w 1927 r." - czy mowimy o tym GARAZU gdzie zaczynali pakowac smietanke. To ta FIRMA ??

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama