, niedziela 2 października 2022
Laur Umiejętności i Kompetencji dla Teresy Mokrysz oraz firmy Strumet
Laur Umiejętności i Kompetencji to kolejne wyróżnienie, które trafiło w ręce Teresy Mokrysz i firmy Mokate SA. Kilka tygodniu temu odebrała statuetkę Złotego Dedala. fot: Paulina OgłódekDodaj do Facebook

Laur Umiejętności i Kompetencji dla Teresy Mokrysz oraz firmy Strumet

JM
Laury Umiejętności i Kompetencji to coroczne wyróżnienia przyznawane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Otrzymują je firmy, instytucje, organizacje i autorytety społeczne. Wśród tegorocznych wyróżnionych znalazła się m.in. Teresa Mokrysz, współwłaścicielka grupy firm Mokate z Ustronia oraz firma Strumet ze Strumienia.

Diamentowe, Kryształowe, Platynowe oraz Złote Laury Umiejętności i Kompetencji wręczane są od dwudziestu lat. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie ludzi i ich firm, którzy "osiągają sukces gospodarczy a jednocześnie są zdolni do dzielenia się tym sukcesem poprzez aktywność społeczną w swoim środowisku i wspieranie inicjatyw lokalnych".

W gronie tegorocznych laureatów znalazły się 52 firmy, instytucje i osobistości ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki oraz przedsiębiorczości. Wśród nich Teresa Mokrysz, współwłaścicielka grupy firm Mokate z Ustronia oraz firma Strumet ze Strumienia.

Mokrysz doceniona został m.in. za "wypracowanie i utrzymywanie silnej pozycji lidera w sektorze spożywczym, co jest możliwe dzięki nowatorskim sposobom współpracy zarówno z rynkiem polskim, jak i zagranicznym" oraz za "ciągłe rozbudowywanie marki Mokate, za jakość i rozmach produkcji, a także konsekwentne podnoszenie jakości swoich produktów". Firma ze Strumienia wyróżniona została m.in. za "stworzenie dynamicznie rozwijającej się firmy, będącej największym polskim i jednym z największych w Europie producentem systemów transportu i magazynowania" oraz za "systematyczne tworzenie nowych i stabilnych miejsc pracy".

Najwyższe wyróżnienie, Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji, przyznany został José Manuelowi Barroso, Przewodniczącemu Komisji Europejskiej oraz Donaldowi Tuskowi, Prezesowi Rady Ministrów.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Państwo zdaje egzamin codziennie i na szóstkę. Ole napędowy już po sześć. Pułkownik co strzelać nie umie na sześć. Minister zdrowia co do spółki z marszałkową bałaganu narobili w lekach na sześć. Minister Nowak który stwierdził, że dróg budował nie będzie i kolei modernizował też na sześć. Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego kraju, nasz umiłowany Premier. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To pisałem ja - Jarząbek

"Ideą przedsięwzięcia jest promowanie ludzi (...), którzy osiągają sukces gospodarczy". "Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji, przyznany został José Manuelowi Barroso, Przewodniczącemu Komisji Europejskiej". Unia Europejska osiągnęła niebywały sukces gospodarczy. Wiodącym krajem jest Grecja, teraz przyszła kolej na następne kraje. Już nawet nie chce się śmiać a łez szkoda. Regionalna Izba Gospodarcza pokazała klasę.

Fajne wydarzenie. Szkoda, że nasi samorządowcy nie starają się o tego typu wyróżnienia, bo jest to bardzo prestiżowa nagroda. BTW trochę wstyd, że Barosso potrafił znaleźć czas i przyjechać osobiście po nagrodę, a Tuskowi się nie chciało...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama