, sobota 13 sierpnia 2022
Superbrands Polska dla Mokate
The Superbrands Ltd. to niezależna organizacja powołana do życia w Wielkiej Brytanii w połowie lat 90-tych. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Superbrands Polska dla Mokate

JM, MAT. PRAS.
Firma Mokate znalazła się w gronie laureatów wyróżnionych przez The Superbrands Ltd. - międzynarodową organizację nagradzającą marki, które wypracowały najmocniejszą pozycję w swojej branży.

O przyznaniu statusu Superbrand dla ustrońskiej firmy zdecydowali członkowie Rady Marek, czyli 39 czołowych polskich ekspertów w dziedzinie brandingu, marketingu i reklamy, oraz grupa 2700 osób, które wzięły udział w badaniu konsumenckim.

- To szczególne wyróżnienie, bo przyznane przez praktyków, na co dzień kreujących rynek oraz tych, którzy dokonują wyboru sięgając po ten, czy inny produkt na półkę. To zobowiązuje - podkreśla Sylwia Mokrysz z zarządu Mokate S.A., która dodaje, że wyróżnienie jest potwierdzeniem, że wybrana droga rozwoju firmy jest najlepszą z możliwych. - W Mokate jesteśmy przekonani, że po pierwsze, należy podążać za postępem technicznym, technologicznym i organizacyjnym. W przemyśle spożywczym, jak zresztą w całej gospodarce, zmiany w tych obszarach zachodzą dość szybko. Po drugie, konieczne jest wytwarzanie zgodne z obecnymi bądź dopiero kształtowanymi preferencjami konsumentów. Połączenie obu tych czynników decyduje o sukcesie - dodaje Sylwia Mokrysz.

Przedstawiciele Mokate chwalą się swoją innowacyjnością. Przede wszystkim ma ona związek z udoskonaleniem w technologii wytwarzania oraz w recepturach produktowych. Przy 1,2 tys. indeksów towarowych oferowanych przez firmę, co roku pojawia się kilkadziesiąt nowości rynkowych, zarówno w kawach, jak i herbatach oraz w półproduktach dla przemysłu spożywczego.

Ustrońska firma w wydanym komunikacie przypomina, że Mokate Cappuccino od 20 lat pozostaje absolutnym liderem w tej kategorii kaw. Z kolei do produkowanych i dystrybuowanych przez grupę Mokate kaw należy dziś 19 proc. rynku kaw ziarnistych. To największe udziały w branży. Bardzo dynamicznie rozwija się również sprzedaż oferowanych przez Mokate miksów kawowych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrost ten wyniósł 18 proc. i dał pozycję silnego wicelidera kategorii. Podobnie jest w przypadku czekolady do picia. Mokate z sięgającymi łącznie 20 proc. udziałami w rynku herbat jest również jednym z jego liderów w Polsce.

- Najważniejsze atuty grupy Mokate to nowoczesny poziom wytwarzania oraz dobra znajomość rynków wielu państw. W procesie produkcji stosujemy bardzo surowe reżimy jakościowe i w rezultacie dysponujemy całym szeregiem certyfikatów krajowych i zagranicznych, ułatwiających ekspansję na najdalsze rynki - stwierdza Teresa Mokrysz, współwłaścielka grupy Mokate.

The Superbrands Ltd. to niezależna organizacja powołana do życia w Wielkiej Brytanii w połowie lat 90-tych. Obecnie Superbrands działa już w ponad 80 krajach świata na 5 kontynentach. Historie sukcesu nagradzanych marek publikowane są w albumach, które wśród ekspertów nazywane są czasem "bibliami brandingu".

W gronie tegorocznych laureatów z branży spożywczej oprócz firmy Mokate znalazł się również producent wyrobów mlecznych Mlekovita, producent wód mineralnych Muszynianka i Cisowianka. W grupie napojów alkoholowych po czwartą w historii marki statuetkę sięgnęło piwo Żywiec.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

DO MM wiesz jak by nie było tych nieudaczników to ta pani by musiała sobie tą fabryczkę zamknąć jak to trudno zrozumieć że trio Ci zatrudnieni ludzie pracują na jej kapitał bo by sama nic nie zrobiła by musiała tę budę zamknąć więc łaski nie robi a jednak na zmywaku zarabiają o wiele lepsze pieniądze.

wiedziałem/byłem pewien ze takie głosy się odezwą. Moja rada dla tych frustratów vel nieudaczników jest taka: jak wam się nie podoba praca w mokate, to tam nie pracujcie, zawsze możecie znaleźć zatrudnienie w innej, lepszej, wspanialszej firmie, lub samemu otworzyć działalność gospodarczą (nawet konkurencyjną), lub nawet wyjechać do Londynu lub Endynburga i tam się realizować na zmywaku, lub nawet zostać bezrobotnym i korzystać z usług i świadczeń PUP i MOPSu. Droga wolna!. Polska to podobno wolny kraj :)

xyz wiesz stare powiedzenie mówi zapomniał wół jak cielęciem był... a ja znam poniekąd dorobki tej firmy i nie jest to takie różowe....

a jak nie mają papierów to ile ma na godz.proszę o odpowiedź tych co tam robią???

Sprawiedliwości nie było nie ma i nie będzie /chyba że w Królestwie Niebieskim/ niestety takie jest oblicze kapitalizmu. A wg. właścicieli pracownik ma się cieszyć że dostaje pracę. /A najlepsze to to że zarządzający mają się zawsze za wielkich filantropów/

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama