, czwartek 20 czerwca 2024
Nowy dworzec autobusowy w Cieszynie?
W Cieszynie powstał drugi "dworzec autobusowy".  fot: FJDDodaj do Facebook

Nowy dworzec autobusowy w Cieszynie?

REDAKCJA
Nowy dworzec autobusowy w Cieszynie?

Oprócz nowego "dworca" powstała także "poczekalnia", całość czynna 7 dni w tygodniu, w tym w niedziele oraz święta. fot. FJD


Nowy dworzec autobusowy w Cieszynie?

Poczekalnią "nowego dworca" jest hol marketu. fot FJD

W Cieszynie powstał drugi "dworzec autobusowy". Wyjątkowy, bo zlokalizowany w jednym z marketów spożywczych. O nowym sposobie na ominięcie zaostrzonych przepisów dotyczących handlu w niedziele i święta głośno zrobiło się już w ogólnopolskich mediach. Oprócz nowego "dworca" powstała także "poczekalnia", całość czynna 7 dni w tygodniu, w tym w niedziele oraz święta.

Pod marketem zlokalizowanym w centrum miasta znajduje się przystanek, z którego 7 dni w tygodniu odjeżdża miejski autobus linii 21. Stąd też pomysł kierownictwa sklepu, by stworzyć w nim dworzec autobusowy z poczekalnią, wykorzystując tym samym lukę prawną pozwalającą na prowadzenia działalności handlowej w niedziele i święta odnoszące się właśnie do dworców i lotnisk.

Jak się okazuje inny sklep tej samej sieci, tym razem w Lipnie również postanowił wykorzystać luki w zaostrzonych przepisach. Ten nie zmienił się jednak w dworzec, a w klub czytelnika zachęcając swoich klientów do zapisania się do klubu, wypożyczenia książki i zrobienia zakupów.

O opinię na temat "nowego dworca" w Cieszynie poprosiliśmy naszych Czytelników na naszym profilu w portalu społecznościowym Facebook.com. Jak się okazuje zdania są podzielone:

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama