, środa 28 luty 2024
Konsultacje dot. nowego rozkładu jazdy pociągów
Konsultacje społeczne dot. projektu rozkładu jazdy pociągów w województwie śląskim będą trwały od 9 do 15 marca. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Konsultacje dot. nowego rozkładu jazdy pociągów

SM
Województwo Śląskie przymierza się do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać 13 grudnia br. Projekt rozkładu jazdy pociągów na rok 2015/2016 poddany będzie konsultacjom społecznym, które potrwają od 9 do 15 marca.

- Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje uwagi, postulaty i propozycje zmian za pomocą formularza zgłaszania propozycji do rozkładu jazdy pociągów 2015/2016. Wypełnione formularze prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: transport@slaskie.pl, wpisując w tytule maila: "Konsultacje - rozkład jazdy 2015/2016". Wszystkie otrzymane zgłoszenia zostaną szczegółowo przeanalizowane pod kątem możliwości uwzględnienia zawartych w nich uwag i postulatów w nowym rozkładzie jazdy 2015/2016 - czytamy w ogłoszeniu o konsultacjach.

Aby uwagi pasażerów zostały wzięte pod uwagę należy poprawnie wypełnić formularz i szczegółowo odnieść się do połączeń objętych w przedstawionym rozkładzie jazdy. Nie będą bowiem rozpatrywane zgłoszenia niepełne, anonimowe, ogólnikowe i niezawierające konkretnego postulatu oraz dotyczące połączeń innych niż w przedłożonym projekcie rozkładu jazdy pociągów wojewódzkich na rok 2015/2016.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, głównym wyzwaniem jest przygotowanie skoordynowanego rozkładu jazdy, tak aby zapewnić pasażerom optymalne możliwości przemieszczania się z wykorzystaniem pociągów dwóch przewoźników (Kolei Śląskich oraz Przewozów Regionalnych). Same konsultację są odpowiedzią na uwagi i wnioski pasażerów, samorządów lokalnych, organizacji formalnych i nieformalnych dotyczące zmian w aktualnie obowiązującym rozkładzie jazdy, które przez cały rok spływają do organizatora przewozów kolejowych na Śląsku.

Formularz zgłaszania propozycji do rozkładu jazdy pociągów 2015/2016 znajduje się tutaj. Z kolei projekt rozkładu jazdy pociągów dostępny jest tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Będą połączenia z Cieszyna przez Skoczów do Bielska?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama