, czwartek 18 kwietnia 2024
Cieszyn: Nowy termin oddania I odcinka na ul. Głębokiej
Choć prace związane z przebudowa gazociągu na tym odcinku zakończyły się 17 listopada, nadal są pretekstem dla wykonawcy do niedotrzymanych terminów. Czy kolejny termin jest więc realny? fot: UMDodaj do Facebook

Cieszyn: Nowy termin oddania I odcinka na ul. Głębokiej

UM
Cieszyn: Nowy termin oddania I odcinka na ul. Głębokiej

Tymczasem kilka metrów od zamkniętego odcinka drogi, fragment ul. Menniczej zmienił się w plac manewrowy samochodów ciężarowych oraz niezabezpieczony skład materiałowy.

Przedłużające się prace na ul Głębokiej i niedotrzymane terminy przez wykonawcę robót są powodem frustracji zarówno przedsiębiorców jak i mieszkańców. Przedstawiciel firmy Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o., wskazał nowy termin zakończenia prac na I odcinku robót. Wykonawca zakłada, że zakończy prace do 30 kwietnia.

Jak informuje Przemysław Kulawiec z Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie:
- Na wczorajszej radzie budowy przedstawiciele firmy PSS zapewnili, że nowy harmonogram robót zostanie przedstawiony do końca tego tygodnia. Z informacji uzyskanych od wykonawcy wynika, że zakończenie zasadniczych robót budowlanych na pierwszym odcinku ulicy Głębokiej tj. od ul. Zamkowej do ul. Menniczej, planowane jest na dzień 30 kwietnia 2021 r. Obecnie trwa układanie nawierzchni jezdni. W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace związane z przebudową sieci gazowej na odcinku od ul. Menniczej do ul. Browarnej, natomiast od 23 marca 2021 roku wykonawca rozpoczął, na tym odcinku, prace związane z wykonywaniem podbudowy drogi.

Choć prace związane z przebudowa gazociągu na tym odcinku zakończyły się 17 listopada, nadal są pretekstem dla wykonawcy do niedotrzymanych terminów. Czy kolejny termin jest więc realny?

- Według wyjaśnień wykonawcy - firmy PSS - Na opóźnienie w dochowaniu kolejnego terminu wpływ miały okoliczności nieplanowane - konieczność przebudowy gazociągu, ale także problemy kadrowe wykonawcy związane z zachorowaniami na COVID-19 pracowników i koniecznością objęcia kwarantanną części załogi. Prace w ostatnich tygodniach zostały zintensyfikowane, cały czas są monitorowane - podkreśla Przemysław Kulawiec

Zgodnie z literą prawa i zapisami w umowie, wykonawca pierwszą transzę pieniędzy otrzyma po odebraniu I odcinka prac.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama