, wtorek 28 maja 2024
Józef Szyguda ponownie wybrany prezesem ZGK
Konkurs na członków zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie miał związek z wygaśnięciem 5-letniej kadencji dotychczasowego prezesa oraz wiceprezesa spółki. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Józef Szyguda ponownie wybrany prezesem ZGK

MB
Po konkursie na stanowiska zarządcze w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Cieszynie wszystko zostaje bez zmian. Na najbliższą 5-letnią kadencję prezesem ponownie został Józef Szyguda, a wiceprezesem Roman W. Barcz.

Oceny kandydatów dokonali członkowie rady nadzorczej ZGK w oparciu o ustalone przez siebie kryteria i skalę ocen. - Rada Nadzorcza Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. w dniu 27 maja 2015 r. wszczęła postępowanie konkursowe na stanowisko Prezesa i Wiceprezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. - czytamy w notatce z postępowania konkursowego - W terminie, tj. do 10 czerwca 2015 r. oferty złożyło dziewięciu kandydatów. Członkowie Rady Nadzorczej w dniu 10 czerwca 2015 r. dokonali analizy formalnej złożonych dokumentów, w wyniku której do kolejnego etapu konkursu dopuszczonych zostało pięć osób. Czterech kandydatów nie zostało zakwalifikowanych z uwagi na braki formalne w złożonej dokumentacji - czytamy w notatce.

Dzień później 11 czerwca pozostali kandydaci zostali dopuszczeni do rozmów w kwalifikacyjnych. - Po przeprowadzeniu tych rozmów Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania Zarządu Spółki. Do Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. na kadencję rozpoczynającą się z dniem następnym po dniu odbycia Zgromadzenia Wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2014 zostali powołani Józef Szyguda (prezes zarządu) oraz Roman W. Barcz (wiceprezes zarządu) - zostało podane w notatce z postępowania konkursowego.

W Radzie Nadzorczej ZGK zasiadają Włodzimierz Cybulski i Aleksandra Marszałek-Dzierżawska (do 20 maja br. te obowiązki pełnili Jan Matuszek i Cecylia Gasz-Płońska), ponadto członkiem RN ZGK dalej pozostaje Grzegorz Minczanowski.

Konkurs na członków zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie miał związek z wygaśnięciem 5-letniej kadencji dotychczasowego prezesa oraz wiceprezesa spółki.

Komentarze: (31)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

WyPISz, wymaluj - przykuśtykało stare, krzyżem się po drodze podpierając jak starym kosturem..

My przypilnujemy waszych spraw i załatwimy w naszej opinii dobrze. Wybory są bez sensu i drogie. Widać , że są niepotrzebne, potrafimy przekonać nawet burmistrza do naszego zdania.

O,,,, szczekacze się obudzili.
Forum palantów...

Kumpel Szygudy się wypowiedział. Członek Rady Nadzorczej?

Ani kumpel, ani członek rady nadzorczej, po prostu cieszyniak realnie widzący świat i oceniający rzeczywistość w Cieszynie, a w szczególności potencjał kadrowy cieszyniaków (tych co jeszcze zostali) ...

Ciekaw jestem w takim razie Twojego spojrzenia na cieszyńską rzeczywistość i w kim konkretnie dostrzegasz ten potencjał. Ja również staram się realnie oceniać to co się w Cieszynie dzieje. Dlatego jeżeli gość kieruje spółką od lat i jest ona non stop pod kreską to o czym my mówimy?

"Notatka z postępowania konkursowego na stanowisko Prezesa/Wiceprezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o." to jest dokument czy świstek papieru wprowadzający w bład. Umieszczono go na BIP ZGK
http://bip.um.cieszyn.pl/index.php?kryt=3&where=3&app=search&q=KONSULTAC.... Już sana końcówka nazwy linku budzi wątpliwości, a może to fatum nad tą spółką a może proroctwo. Zastanawia nierzetelność prowadzenia tej strony BIP ZGK, bo rozwinięcie tej nazwy to Biuro Informacji Publicznej, czy gazetka zakładowa z marnym redaktorem? O ile wiadomo w biurze znajdują się dokumenty i z formalnego punktu widzenia dokument poświadczający wybór prezesa w tym wypadku jest nieważny, bo przewodniczący Cybulski dokonał wyboru jednoosobowo bez pozostałych podpisów członków Rady Nadzorczej. Uprawnienia w podejmowaniu decyzji członków RN są kolegialne , a przewodniczący ma jedynie władzę prowadzenia obrad. Ten elektroniczny plik sporządziła osobiście pani Teresa Cinal , żywotnie zainteresowana dobrym sprawozdaniem spółki. Więc można snuć uprawnione domysły, że jaki redaktor taka organizacja zakładu nie wspominając o konieczności ciągłego dofinansowania działalności Prezesa.
Przeglądając BIP tej organizacji napotykamy Akt założycielski pod którego linkiem istnieje tytuł " Repertorium A NR 13955/2009 z dnia 31 grudnia 2009 r." a w treści Uchwałą Rady Miasta . Czy to jest rolą obowiązkowego BIP dla jednostek samorządowych wypisywanie takich bredni?
Nic dziwnego, że przewodniczący RN tak się śpieszył z wyborem kolegi zapominając o podpisie własnym i członków Rady Nadzorczej.

..."Członkowie Rady Nadzorczej w dniu 10 czerwca 2015 r. dokonali analizy formalnej złożonych dokumentów" Mieli przecież czas na analizę formalną dwa tygodnie i sprawdzenie ewentualnych uchybień formalnych lub nie przyjmowanie takich zgłoszeń z brakami. Brawa dla przewodniczącego Rady i pani mecenas. Tak wybiera się jedynego właściwego kandydata. Konkursy o pracę to pic na wodę, zawsze wygrywa z góry upatrzony. Lepiej by było gdyby się ludzie nie nabierali na te szopki, bo są tylko podkładką dla „ komisji”, że wybrali zgodnie z prawem bo i tak wybierają upatrzonego znajomego. Vide Dom Narodowy. Wszak wybierali „...w oparciu o ustalone przez siebie kryteria i skalę ocen”. Czy te kryteria i skala ocen była znana przed obradami komisji, czy dopasowano ją w dniu 11 czerwca, w czasie podejmowania decyzji? Jak to możliwe, że Rada Nadzorcza ogłasza zapotrzebowanie na nowy Zarząd nie przedstawiając Walnemu Zgromadzeniu (burmistrzowi) sprawozdania z działalności spółki? Jak to możliwe, że burmistrz nie przedstawił sprawozdania z działalności spółki Radzie Miasta? Chyba, że ten pożałowania godny występ prezesa Szygudy na kwietniowej sesji można nazwać sprawozdaniem. Czy może w tej sprawie doradzała pani mecenas doradzająca Radzie Miasta?

Nareszcie nowa jakość. Brawo!!!

Cybulski wrócił do matecznika, z pewnością będą osiągnięcia:) Tylko dla kogo? Burmistrzowi pogratulować decyzji i promotora do rad nadzorczych.

Nie przypuszczałem, że Burmistrz jest tak naiwny aby sam sobie wpuścił wesz do korzucha.

najpierw p. burmistrzsię tłumaczy że zmuszony jest ściągać specjalistów od nawej jakości spoza naszej dziedziny - po czym naraz wracamy do układu sprzed jednej kadencji. Cybulski w glorii i chwale! na co Panu to było? mógł Pan dalej uchodzić za prawego szafarza - a tak kłamstwa i mataczenie: nowej jakości żadnej, cieszyński układ betonowany na nowo, ale co swoje już pan zyskał to pana, kadencja minie a panowie vceburmistrzowie pociągną do rad nadzorczych ze sobą, a jak nie vceburmistrzowie to p. cybulski jakąś ciepłą posade znajdzie: może w wdociągach, może w strumieniu a moze i nawet w cieszynskim ZGK

Dziwny ten konkurs na prezesa i zastępcę ZGK. Tyle niedobrego się czyta o działaniach Szygudy i jego zastępcy, ale oni byli pewni swego i żaden "konkurs" im nie był groźny. Panie Burmistrzu miał byc czas na zmiany, a Panu wciskają ciemnotę i otaczają Pana ludźmi ze "starych układów". Nie tak Pan obiecywał.

najpierw p. burmistrzsię tłumaczy że zmuszony jest ściągać specjalistów od nawej jakości spoza naszej dziedziny - po czym naraz wracamy do układu sprzed jednej kadencji. Cybulski w glorii i chwale! na co Panu to było? mógł Pan dalej uchodzić za prawego szafarza - a tak kłamstwa i mataczenie: nowej jakości żadnej, cieszyński układ betonowany na nowo, ale co swoje już pan zyskał to pana, kadencja minie a panowie vceburmistrzowie pociągną do rad nadzorczych ze sobą, a jak nie vceburmistrzowie to p. cybulski jakąś ciepłą posade znajdzie: może w wdociągach, może w strumieniu a moze i nawet w cieszynskim ZGK

Panowie W. Cybulski i R. Macura zakpili sobie z mieszkańców Cieszyna. Dodatkowo potraktowali pozostałych uczestników "konkursu" jak skończonych idiotów. Czy ujdzie im to na sucho? Czas pokaże...

Czy był to duet, czy indywidualne rozstrzygnięcie, a może koń trojański który działa jak swój?

Ten człowiek na zdjęciu potrafi tylko wprowadzać podwyżki za usługi firmy którą kierował (kieruje). Wyniki finansowe tej spółki muszą być adekwatne do jego wynagrodzenia,14 tyś miesięcznie.
Należy zorganizować „Miejską Zbiórkę”, aby taki skarb i specjalista od zarządzania majątkiem gminnym pracował jak najdłużej dla dobra mieszkańców miasta, przecież nie dla własnego.

To mamy sprawę załatwioną na kolejne trzy lata. Nic dziwnego, że prezesi zorganizowali festyn dla pracowników ZGK w sobotę 13 czerwca, aby można było świętować sukces w własnym gronie. Widać, że Zarząd pewny swego, nie jest przesądny, biesiadując 13-go. Kolejnym burmistrzem powinien zostać Włodzimierz Cybulski. Będziemy wszyscy jako mieszkańcy Cieszyna (kołchozu) bawić się na rynku a nie za płotem ZGK.

Powołanie przewodniczącego Rady Nadzorczej, to najlepsze rozwiązanie jakie mogło być brane pod uwagę. Człowiek stela, wszedł do Rady jak do własnej zagrody.

..tylko ciekawe, że mieszkańcy (bydło) zaczyna buczeć na dźwięk tego nazwiska. Musi mieć nieocenione zasługi w tym przybytku.

Ręce opadają...głosowałem w wyborach na obecnego burmistrza...myślałem, że będą zmiany na lepsze...pomyliłem się....zmiany są...zakup nowej skody na potrzeby urzędników, zatrudnienie sekretarki (koleżanki, niedoszłej radnej z ugrupowania CIS-u), podwyżka śmieci o 2 zł (a gdzie są oszczednosci po Matuszku ?- miało byc chyba, jesli się nie mylę, w ciagu 4 lat oszczędności chyba 400 tys), zatrudnienie 1 vice zza Bielska, zatrudnienie drugiego vice z Rybnika (przepraszam doradcy)..zatrudnienie w radzie nadzorczej Energetyki doradcy z Rybnika i innego kolegi chyba z Jeleniej Góry (albo Zielonej)...zatrudnienie osób opisanych przez Anonim (komentarz z 16.06.2015 - powrót starej władzy WC), inwestycje: wąski chodnik nad Olzą (obecnie plac budowy) gdzie w niektórych miejscach dwóch rowerzystów się nie mieści (a miejsce do szerszego chodnika jest)...... czy ktoś mi wskaże jakieś pozytywne zmiany?

Zmiany już są , w ZGK będą rządzić steloki nie werbusy. Po niezadowoleniu mieszkańców burmistrz powołał znajomego stela ,a ten ślizgacz stołkowy z pośród dziesięciu wybrał jedynego właściwego kolegę, znajomego od czasów PZPR. Burmistrzowi należy pogratulować przemyślanej decyzji, która miała zadowolić wszystkich. Pozytywnie myśląc wraca stare, co się wydawało, że se ne wrati. Ta „spółka” przywróci komunę z kapitalistyczną mordą.

najpierw powrót karpińskiej na stołek, powrotny transfer cybulskiego do rady ZGK (przecież w zasiadaniu w radach ma najlepsze doświadczenie) teraz Szyguda:)
przedłużmy umowy niżnikiwieczowi, sasinowi no i przemianujmy nazwę teatru na im. Łyżbickiego - wszyscy w domu!
BRAWO SPECJALIŚCI HR owcy z polskapresse - najważniejsze że hajs się zgadza

Teatru bym się akurat nie czepiał. To chyba najlepiej funkcjonująca instytucja w naszym mieście. Ale Nizin, Sasin do wymiany. Do tego komendant Płusa. No, ale jak to będzie wyglądać tak jak w przypadku ZGK to poza zmianą burmistrza i wiceburmistrza nic w tym mieście się nie zmieni. To nieprawdopodobne do jakiego stopnia to miasto uwikłane jest w układy, kolesiostwo, przyzwyczajenia budżetowców do stołków. Zero szacunku do mieszkańców, zero odpowiedzialności. Byleby im było dobrze. Skoro burmistrz z tym nie jest w stanie nic zrobić (jedynie chyba mógłby rozwiązać te spółki, czego nie zrobi, chociaż połączenie MZD i ZGK byłoby chyba najlepszym posunięciem) to tutaj pomóc mogłaby chyba tylko ustawa ograniczająca zajmowanie najwyższych stanowisk w urzędach, spółkach miejskich przez dwie cztero - pięcioletnie kadencje. Tak jak to jest w przypadku prezydenta.

Teatr?!! Mylisz Teatr z Salą Widowiskową do wynajęcia, w Cieszynie nie ma takiej instytucji miejskiej jak Teatr. Gratulacje dla pana dyrektora Łyżbickiego za umiejętność nicnierobienia!
Pozdro

te obejmują swoim zakresem "opłatę za pochowanie zwłok".
Tym samym organ gminy może ustalić tylko te opłaty, które są związane z pochowaniem zwłok, a nie jakiekolwiek opłaty związane z prowadzeniem cmentarza.
Wspaniała informacja, że na kolejne 5- lat zostali powołani prezesi z wieloletnim doświadczeniem w sprawowaniu tak odpowiedzialnego stanowiska. Należało by jednak zadać parę pytań w/z z tymi informacjami.
Kiedy odbyło się walne zgromadzenie wspólników, zatwierdzające efekty pracy byłego Zarządu za rok 2014 i czy uzyskało absolutorium władz miasta?
Należało by także uściślić, że pan Włodzimierz Cybulski był jednym z ojców chrzestnych przekształcenia zakładu budżetowego ZGK w spółkę prawa handlowego z o.o. ZGK, oraz że pani Aleksandra Marszałek-Dzierżawska świadczy usługi dla Urzędu Miasta Cieszyna jako mecenas na dwóch stanowiskach:
1. doradza Radzie Miasta w sprawach formalno-prawnych
2. jest członkiem Rady Nadzorczej ZGK sp. z o.o. w Cieszynie.
Jeżeli odbyło się wszystko zgodnie z prawem, a tak należy przypuszczać, przy wykształceniu i wiedzy osób podejmujących ważne decyzje dla wszystkich mieszkańców miasta, to czy aby odbyło się zgodnie z "nową jakością" do której nas przekonywano.
Jest także smaczek w tym wszystkim, bo przed rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko prezesów, Burmistrz 8 czerwca, z byłymi ( teraz obecnymi) prezesami ogłosił konsultacje na temat podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej.

Na jakiej podstawie Prezes spółki handlowej organizuje badanie rynku przy pomocy Urzędu Miasta lub Urząd Miasta czyni to przy pomocy firmy która powinna działać na wolnym rynku a zachowuje się jak zagład budżetowy z długą pępowiną.

...tzn. czekają nas podwyżki za bilety komunikacji miejskiej i podwyżki opłat za miejsce na cmentarzu. Wszak Prezesi i Włodarze tam się, na razie, nie wybierają i chcą pokryć straty ze swej działalności w poprzednich latach. Same straty ZGK za wywóz śmieci w lipcu 2014 wynosiły około 700 tyś. zł.
Brawo! dla Rady Nadzorczej za tak szybką i trafną decyzję w celu utrzymania dobra własnego, bo przecież nie mieszkańców miasta.

... i wszystko zostaje w rodzinie....

Cieszyn zmienia się na lepsze... Kurde nie wierzę! Dalej tkwimy i tkwić będziemy w gó.nie!

Tzn. dalej tkwimy w układzie. Więc nic się nie zmienia.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama