, wtorek 5 marca 2024
Dlaczego WOŚP nie zagra w Cieszynie?
Jednak w tym roku po raz pierwszy od dawna WOŚP nie zagra w Cieszynie. Nie znaczy to, że w tym mieście nie odbędzie się zbiórka. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Dlaczego WOŚP nie zagra w Cieszynie?

MB
Po raz pierwszy od 14 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w Cieszynie. Zapytaliśmy organizatorów, harcerzy z Hufca Ziemi Cieszyńskiej o powody tej decyzji, która wywołała sporo pytań i wątpliwości.

- Zdecydowanie na tę decyzję nie miała wpływu polityka, a po prostu nasze wewnątrz sztabowe sprawy. Nie gramy w tym roku w Cieszynie z przyczyn formalno-organizacyjnych, brakło nam czasu na porządną organizację, a także chętnych rąk do pracy, bo część z osób wyjechała z Cieszyna - mówi nam Joanna Brenicka, komendantka Hufca Ziemi Cieszyńskiej. - Podjęliśmy też decyzję, że chcemy na przyszłość przemyśleć kwestię organizacji WOŚP, by być może wznowić grę w przyszłym roku. Póki co jako Hufiec Ziemi Cieszyńskiej gorąco trzymamy kciuki za powodzenie WOŚP we wszystkich sztabach w całej Polsce, a cieszyńscy harcerze wspierają tę akcję w inny sposób, na przykład nagłaśniając możliwości, w jaki sposób można wesprzeć Orkiestrę - dodaje Brenicka i podkreśla, że z organizacji WOŚP zawsze czerpali dużo frajdy i robili to z własnej nieprzymuszonej woli od 2002 roku.

Jednak w tym roku po raz pierwszy od dawna WOŚP nie zagra w Cieszynie. Nie znaczy to, że w tym mieście nie odbędzie się zbiórka. Ta zwyczajowo będzie miała miejsce na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie. - W związku z tym, że w tym roku nie zostanie zorganizowany sztab w Cieszynie, weszliśmy we współpracę ze sztabem ze Skoczowa. Na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie pojawiają się wolontariusze z puszkami z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którzy będą prowadzić zbiórkę środków w godzinach 11.00 - 16.00 - informuje naszą redakcję Barbara Karnas ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Szpital Śląski w Cieszynie w ciągu minionych lat zyskał wiele profesjonalnego i drogiego sprzętu medycznego dzięki zaangażowaniu w WOŚP wolontariuszy z Cieszyna i innych miast z całej Polski, którzy zbierają środki finansowe na ten cel. W 2015 roku Szpital otrzymał sprzęt medyczny o łącznej wartości ok. 250 tys. zł. Przez 20 lat Szpital Śląski w Cieszynie otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalistyczny sprzęt o wartości ponad 1,2 mln zł. Trafił on na oddziały: neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, geriatrii oraz SOR.

O gminach powiatu cieszyńskiego, w których w tym roku zagra WOŚP pisaliśmy tutaj. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę, 10 stycznia.

Komentarze: (33)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A to państwo jest winne, że nie ma WOŚP w Cieszynie? Gdzie w statucie samorządów jest napisane, że instytucje państwowe mają prowadzić zbiórki na rzecz prywatnych fundacji? Jak WOŚP nie umie zorganizować finału własnymi siłami, to niech ma pretensje do siebie.

Nie tłumaczcie się ludzie małej wiary, Polacy pokazali bijąc kolejny rekord finansowy WOSP , gdzie mają takich Piętów ,Grobelnych
i tym podobnych.

Jaki rekord? Zebrali 3 mln wiecej niz w zeszym roku, który byl katastrofalnie niski. Tak niski, ze Jurek musial wyjechac na wioche, by oglosic "rekord", bo w Warszawie by nie przeszlo.

W jakim mieście nam przyszło żyć? Szukałem po 18:00 wolontariuszy WOŚP w centrum Cieszyna i nikogo nie znalazłem! Hańba!!!

A to miasto jest odpowidzialne za final, czy fundacja? Caly czas panstwo organizowalo zbiórke Owsiakowi, co nie znaczy, ze dalej tak ma byc.

Zbiórkę organizuje się nie Owsiakowi, a WOŚPowi, czyli fundacji, która pomaga ludziom.

Wolontariat to działanie dobrowolne, nikt nie każe organizować zbiórki konkretnej instytucji. Nie rozumiem, czemu się tak emocjonujecie i wygłaszacie opinie w stylu: wstyd, żenada, kompromitacja. Hufiec podjął decyzje świadomie, wiedząc ile pracy jest potrzebne do zorganizowania orkiestry - w końcu robili to nie jeden raz, przy wsparciu miasta (nikt z Urzędu Miasta nie pomyślał, żeby skontaktować się z Hufcem w tej sprawie, kiedy nie złożyli wniosku, podobno składali takie w poprzednich latach).

Możliwości do wsparcia orkiestry jest wiele - zalicytujcie na allegro, zróbcie przelew, wyślijcie smsa, przejdźcie się na spacer do szpitala... Pewnie nie jeden sztab wyśle swoich wolontariuszy do Cieszyna.

Zgadzam się z "Anonim def ". Kompromitacja Cieszyna, który kolejny raz okazał się zapyziałym zaściankiem, okupowanym przez wiadome władze.

Zamiast Wielkiej Orkiestry - Cieszyn ma Orszak Trzech Króli.
I burmistrza Macurę w komży.
I wielki wstyd.

Ja jestem ciekaw dlaczego w tym roku nie było choinki na zamku może dlatego też niema wosp

Ja jestem ciekaw dlaczego w tym roku nie było choinki na zamku może dlatego też niema wosp

To było do przewidzenia!!!!Mieszkańcy Cieszyna wybrali!!!!Wstyd!!!

BRAWO Cieszyn !!!!

Kolejny raz wstydzę się ,że jestem cieszyniakiem,

Nie Harcerzykom się nie chciało, tylko dostali do zrozumienia, że nie mogą, bo by za dużo stracili. Dlatego takie tłumaczenie. Do organizacji sztabu było dużo chętnych. Też byłam zainteresowana organizacją.

JEśli masz takie informacje to je udowodnij - kto dał do zrozumienia że nie mogą i co mogli stacić - jesli tego nie udowodnisz to jesteś zwykłym oszczercą, który sieje ferment nie wiadomo po co!!! Komendantka już napisała oświadczenie że nie byli w stanie tego ogarnąć organizacyjnie i odpuścili w tym roku - PROSTE!!!

To proszę mi wytłumaczyć dlaczego nie dali wcześniej znać choćby za pośrednictwem portali informacyjnych,że nie będą organizować sztabu?Dosyć to dziwne.

Ola, która...otworzyła parasol
---------------------------------------
myślę, intuicja Oli bez parasola...podąża naturalnym tropem...duch czasu ostrzegł demobilizując do działania, to dosyć cieszyńskie zachowanie, że w wyniku zagrożeń, niepewności - część z nas..."kładzie po sobie uszy" - na szczęście inna część zachowuje czujność, starając się działać, np będzie obecna dzisiaj na demonstracji autentycznej solidarności społecznej-obywatelskiej (KS KOD), w Bielsku-Białej, gdyż przedstawiciele różnych organizacji, gremiów oraz zwykli, szarzy obywatele - pochowali się w ...mysich dziurach...Smutne ale nikt, nagle - nie doda ludziom wigoru zwykłego odruchu odwagi cywilnej oraz woli protestu i dokonywania zmian...

Może sam dasz jakiś silny bodziec co doda masom wigoru. Może samopalenie na rynku?

Nie jestem miłośnikiem tej inicjatywy, ale nie mam też problemu z tym, że ją organizują. Chyba nie ma co robić politycznej sprawy z braku tej inicjatywy w Cieszynie. Jak nie ma chętnych to nic nie wyjdzie.

A Krytyka polityczna- Zamkowa 1 nic? Tak za darmo, tak dla dobra, tak dla Jurasa?

Krytyka Polityczna też żyje z budżetu i nie posiada umiejętności do pozyskania jakichkolwiek dobrowolnych pieniędzy.

Nie zagra w Cieszynie bo to upadła mieścina, bez perspektyw, skorumpowana do dna, od zawsze źle zarządzana. Jedyna muzyka jaka tu grać będzie, to trąbki na pogrzebach.

To jest najbardziej wymowne, ze nikt sie nie zglosil w zastepstwie, choc w Cieszynie jest tyle firm eventowych, reklamowych.
W miastach, w których organizacji finalu omówily urzedy, domy kultury czy hufce harcerskie, w ogóle nie ma sztabów WOSP! Gdyby to byla impreza oplacalna, to zbiórke zorganizowalaby jakas firma prywatna kasujac za to pieniadze, bo i tak zyski z puszek byly by wieksze. Ale tak nie jest, czego dowodem jest reakcja ( a raczej brak reakcji) rynku.

Panie Grobelny Pan chrzanisz trzy po trzy , raz ,że to i tak pieniądze państwowe więc po co dawać , dziwne ja jak daję
własną kasę to mam poczucie ,że daj.ę ją gdzie chcę,natomiast Grobelny daje państwowe pieniądze , czyżby dysponował
jakimiś środkami płatniczymi RP.potem,że właściwie to się nie opłaca nikomu tego robić , To jak to jest Panie Grobelny ,żal
mi Pana ,Pan się zagubił w schlebianiu posłowi Pięcie, będą się z Pana nabijać jaki z niego. Zresztą nikt z Was nie przebije
Jacka w podlizywaniu się prezesowi , dostał nagrodę ,ale Pan jest za cieniki żeby dostać choć srebrnika, ale poruta zostanie .

Pełna racja panie Pawle Grobelny. Gdyby koszta zbiórki nie przekraczały wpływów, robiłyby to prywatne firmy albo sama fundacja WOŚP.

prawdziwi z Was filozofowie z ciepłej kanapy:)

Po co ta cała Orkiestra ? Mamy przecież Odnowę w Duchu Świętym! Panie Ryszardziie już nie mogę się doczekać kiedy zrobi pan porządek z Tym Owsiakiem w MOIM MIEŚCIE! Czy Prezes już do pana w tej sprawie dzwonił ? My w naszej Wspólnocie cały czas się modlimy za Pana!

Na miły Bóg, jeszcze was kto zobaczy. Zasłońcie szybko okna, bo widać was z drugiego brzegu Olzy jak klęczycie w strażnicy.

Masz słuszną rację def. Ja już od godziny rozmasowuję ciarki, które wciąż chodzą mi po plecach. Ja też zauważyłem te judaszowe knowania wrogich nam potencji.

Panie Ryszardzie tak trzymać! Musimy dokonać dobrej zmiany w Cieszynie. Już pewne dokonania ma Pan na koncie! Teraz proponuję przemianować Śląsk Cieszyński na - Narodowo - Maryjne Królestwo Cieszyńskie!

Hej, zróbmy zrzutkę na sprzęt dla szpitala! bez hucpy i pośredników!

Tele fere ! ! ! ale ja wiem swoje vide Król,Macura,Pięta to na pewno wystraszyło nawet młodych w których zawsze była nadzieja.Nawet pod zaborami i nie tylko /Młoda Polska/ A dzisiaj -wstydźcie się ! ! ! Przenieście się ten Hufiec do Istebnej ! ! ! i nie trzeba się będzie usprawiedliwiać sic !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama