, wtorek 31 stycznia 2023
Kolejny raz Szpital Śląski otrzymał sprzęt od WOŚP
Wśród specjalistycznego sprzętu ofiarowanego przez WOŚP jest skaner naczyń krwionośnych do lokalizacji i umiejscowienia żył powierzchownych. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kolejny raz Szpital Śląski otrzymał sprzęt od WOŚP

SM/MAT. PRAS.
Kolejny raz Szpital Śląski otrzymał sprzęt od WOŚP


Kolejny raz Szpital Śląski otrzymał sprzęt od WOŚP


Kolejny raz Szpital Śląski otrzymał sprzęt od WOŚP

Cieszyński Szpitalny Oddział Ratunkowy pochwalił się specjalistycznym sprzętem, który ofiarowany został przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wartość przekazanego sprzętu to ponad 210 tys. zł.

Ze środków zebranych przez WOŚP w styczniu 2014 roku, Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie wzbogacił się o zestaw do trudnej intubacji, przeznaczony zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, który zapewnia właściwą drożność dróg oddechowych. Do Cieszyna dotarły także dwa kardiomonitory, które służą do monitorowania funkcji życiowych dorosłych i dzieci a także skaner naczyń krwionośnych do lokalizacji i umiejscowienia żył powierzchownych. SOR wzbogacił się również o USG do oceny stanu pacjenta, respirator transportowy do wentylowania dorosłych i dzieci oraz wielofunkcyjny wózek do przewożenia pacjenta (może być ustawiony także w pionie), który jest przezierny (przejrzysty) dla promieni rtg.

- Specjalistyczny sprzęt otrzymany od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znacznie ułatwia diagnostykę pacjentów, którzy korzystają z naszych usług - podkreśla Urszula Praszywka, Pielęgniarka Oddziałowa cieszyńskiego SOR-u.

Przez 20 lat Szpital Śląski w Cieszynie otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalistyczny sprzęt o wartości ponad 1,2 mln zł. Trafił on na oddziały: neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, geriatrii oraz SOR.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Znacznie więcej dało starostwo.

Bo to ich obowiązek. WOŚP nie ma takiego obowiązku.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama