, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Cieszyn: Radni zabiegają o komunikację z mieszkańcami
Na obrzeżach miasta, tam gdzie przeważa zabudowa domów jednorodzinnych, brak słupów ogłoszeniowych i tablic.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Radni zabiegają o komunikację z mieszkańcami

MB
Więcej tablic z informacjami i słupów ogłoszeniowych - o to między innymi zabiegają cieszyńscy radni. - Nowe wyzwanie w postaci podziału gminy na okręgi jednomandatowe zobowiązuje władze gminy do lepszej komunikacji z mieszkańcami - argumentują.

Interpelacje i wnioski radnych w sprawie zwiększenia liczby tablic informacyjnych szczególnie na obrzeżach miasta pojawiły się już jakiś czas temu, ale dyskusja w tej sprawie powróciła też podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Cieszyna, 29 stycznia. - W okręgu nr 6 obejmującym ok. 2000 mieszkańców Cieszyna nie ma ani jednej tablicy informacyjnej - zauważył w swoim wniosku radny Krzysztof Pszczółka. Radny proponuje ustawienie co najmniej czterech tablic informacyjnych przy przystankach autobusowych (ul. Kościuszki i os. Bobrek Wschód), Strażnica OSP Bobrek i sklep Eurospar przy ul. Stawowej.

Tego samego zdania jest radny Andrzej Surzycki. - W czasie kampanii wyborczej stwierdziłem brak miejsc do wywieszenia ogłoszeń i informacji dla mieszkańców. Na obrzeżach miasta, tam gdzie przeważa zabudowa domów jednorodzinnych, brak słupów ogłoszeniowych i tablic. Brak wyznaczonych miejsc do przekazywania informacji bardzo utrudnia naszą dalszą komunikację z mieszkańcami - wskazał radny. W czasie sesji Surzycki podkreślił, że takie słupy informacyjne w całym mieście miałyby służyć nie tylko komunikacji radnych ze swoimi okręgami, ale też reklamie ciekawych imprez i przedsięwzięć w mieście. - Nie każdy posiada w domu internet i potrafi z niego korzystać, szczególnie dotyczy to osób starszych - wskazał radny.

Na chwilę obecną burmistrz już potwierdził, że sprawą zajmie się Miejski Zarząd Dróg. - MZD zaplanuje środki w budżecie na 2015 rok na zakup 2 słupów ogłoszeniowych, które zostaną ustawione w okręgach wyborczych 5. i 6. - odpowiedział radnym Ryszard Macura. Na dalsze pytania, czy słupy staną też w innych częściach miasta i na jego obrzeżach burmistrz nie opowiedział się jednoznacznie. - MZD rozpozna sprawę i podejmie odpowiednie działania w celu ustawienia dodatkowych tablic ogłoszeniowych w miejscach, gdzie będzie to konieczne - mówi burmistrz.

Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja naiwnie myślałam, że chodzi o komunikację między miastami. No tak. Na to wszyscy stracili nadzieję. Wypadek busa do Bielska to za mało. Co komu po kolei?

Wniosek lub Inicjatywa uchwałodawcza dla radnych CRS.

Postawić toy-toye na każdym skrzyżowaniu w mieście, po dwa na rogatkach.

Za jednym zamachem dwie sprawy załatwione i słupy ogłoszeniowe i więcej toalet miejskich. Pan vice przewodniczący rady miasta będzie zadowolony, że coś zrobił.

Słupy informacyjne sprawdzały się 100 lat temu. Dzisiaj jest internet.

radni po szkole XXI wieku w swoich postulatach cofają się do wieku XVI!
brawo, wywieśmy sobie tablice żebyśmy nie musieli przypadkiem odbierać maili/ redagować odpowiedzi/ klikać w komputer!
Panowie Pszczółka i Surzycki! do roboty się weźcie!
o najwyższych standardach z Mariuszem i Paluchem trąbiliście a jak przychodzi co do czego to kolejnych tablic Wam trzeba! W UM są etaty beznadziejnych informatyków (brawo za strony www miasta), UM za naście tysięcy euro drukuje benadziejne QR cody i z Tatką rozwalają unijne dotacje na jeszcze gorsze strony (vistcieszyn.com - rozpacz)
Zlećcie wykonanie WSZYSTKICH stron miejskich z standardami użyteczności, przeróbcie BIPa na bardziej przyjaznego i nikt nie będzie marudził że nie idzie się nic od miasta dowiedzieć!

Jestem za zmianą BIP, bo jest doskonałym narzędziem komunikacji.A co do słupów, to pewnie chodzi o to ,że radni M.Andrukiewicza i jego środowisko już przygotowują się do kampani wyborczej. Widać zmieniają strategię kampanii i potrzebne im bedą słupy.

Jestem za zmianą BIP, bo jest doskonałym narzędziem komunikacji.A co do słupów, to pewnie chodzi o to ,że radni M.Andrukiewicza i jego środowisko już przygotowują się do kampani wyborczej. Widać zmieniają strategię kampanii i potrzebne im bedą słupy.

bzdury wypisujesz - jest bardzo wiele osób, które z gazet, plakatów i innych form drukowanych czerpią informacje. Jest duże grono osób wykluczonych cyfrowo czy to przez brak środków do zakupu komputerów i dostepu do internetu, czy też osób po prostu zaawansowanych wiekiem który nie znają sie na nowoczesnych technologiach.
QR kody może nie sa jakąś fenomenalną formą promocji i informacji ale nie demonizowałbym jej. Faktem jest że mało kto - kto jest ogarniety potrzebuje takiego kodu, przeciez wystarczy wygoglować szukaną rzecz i tyle. A visitcieszyn.com - fakt - cieńka jak dupa węza ta strona, - polecam sprawdzić aplikacje cieszyn4mobile - też szału nie ma....

Pan Surzycki przecież pracuje, sprawdzając miejskie toalety i czeka na sprawozdanie burmistrza ze stanu tych przybytków.

Nie można się zastanowić nad inną redakcją Wiadomości Ratuszowych. Otwartość dyskusji? Bzdura!!! Gdzie można znaleźć np. porządek obrad i tematu dyskusji poszczególnych komisji Rady Miasta. Dyskutujecie we własnym gronie CRS-u. Znowu wydawać publiczne pieniądze na słupy i tablice, bez żadnej własnej pracy?

Chyba nie rozumiesz, że wielu starszych ludzi W OGÓLE nie korzysta z internetu, a inni niekoniecznie mają świadomość istnienia czegoś takiego jak BIP. Poza tym w BIP trzeba się chcieć wczytywać, bo jest na nim ogromna ilość informacji.
Proponuję przełożyć oburzanie się na "nieinternetowość" o jakieś 20 lat.

Przejdźmy na obrazki, wtedy cyt. ".. w BIP trzeba się chcieć wczytywać, bo jest na nim ogromna ilość informacji"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama