, czwartek 11 sierpnia 2022
Cieszyn: Przebudowa ul. Solnej, czyli kolejny etap rewitalizacji ul. Głębokiej
Dokładnie 86 900 zł będzie kosztowało wyciągnięcie potrzebnej czerwonej kostki z 38 metrowego odcinka drogi. Taki zabieg jest potrzebny by uzupełnić braki na remontowanej ul. Głębokiej.  fot: UMDodaj do Facebook

Cieszyn: Przebudowa ul. Solnej, czyli kolejny etap rewitalizacji ul. Głębokiej

UM
Cieszyn: Przebudowa ul. Solnej, czyli kolejny etap rewitalizacji ul. Głębokiej


Cieszyn: Przebudowa ul. Solnej, czyli kolejny etap rewitalizacji ul. Głębokiej

Na stronie Miejskiego Zarząd Drów w Cieszynie pojawiła się informacja o rozpoczynających się dziś (20 kwietnia) pracach na ul. Solnej. W związku z przebudową wprowadzono zmianę w ruchu drogowym. Jednak ani MZD, ani Urząd Miasta nie poinformowały o tym, że przebudowa ul. Solnej związana jest z remontem ul. Głębokiej.

Na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie czytamy:

Informujemy, że od dnia 20.04.2021r. zostanie zamknięta ul. Solna (odcinek dojazdowy do ul. Górnej). Rozpoczynamy wymianę nawierzchni z kostki porfirowej na asfaltową. W związku z remontem zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do znaków drogowych. Wykonawcą robót jest firma: „Wtórbet I” Józef Stekla z siedzibą w Bielsku Białej ul. Słomiana 40. Planowany termin zakończenia robót 30.04.2021 r. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

Ile kosztować będzie remont ul. Solnej w Cieszynie? Dokładnie 86 900 zł, bo na tyle wyceniono wyciągnięcie potrzebnej czerwonej kostki z 38 metrowego odcinka drogi oraz zastąpienie jej nawierzchnią asfaltową. Taki zabieg jest potrzebny by uzupełnić braki na remontowanej ul. Głębokiej w Cieszynie. Jak widać inwestycja wciąż podnosi koszty, a remont nawierzchni na ul. Solnej wykonany jest ze środków własnych. Podobnie jak remont ul. Głębokiej, który finansowany jest prawie w całości z budżetu miasta i pochłonie 4 599 836 zł. Tylko niewielka część prac została ujęta w dofinansowaniu z unijnego, transgranicznego projektu „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju” i wyceniona jest na 378 729 zł.

Jedną z ulic na której jeszcze można znaleźć słynną czerwoną kostkę to ul. Stalmacha. Czy tam również, w najbliższym czasie można spodziewać się przebudowy nawierzchni?

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama