, czwartek 20 czerwca 2024
Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast - debata
Debata „Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast” odbędzie się w piątek, 30 sierpnia o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Wstęp na debatę jest bezpłatny. fot: Świetlica Krytyki Politycznej w CieszynieDodaj do Facebook

Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast - debata

MM/mat.pras.
Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast - debata

W piątek, 30 sierpnia w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbędzie się debata poświęcone Polsce mniejszych i średnich miast.

Z badań Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN wynika, że na 250 mniejszych i średnich miast (o liczbie powyżej 20 tys. mieszkańców lub powyżej 15 tys., jeśli to miasto powiatowe, z wyłączeniem stolic województw), aż 122 ma poważne problemy rozwojowe. Zmagają się z takimi wyzwaniami, jak: depopulacja, migracje i emigracja, wykluczenie transportowe, starzenie się społeczeństwa, deficyt dobrych i stabilnych miejsc pracy.

Podczas dyskusji z udziałem Gabrieli Staszkiewicz - burmistrz Cieszyna, Marcina Bazylaka – prezydenta Dąbrowy Górniczej, Joanny Wowrzeczki - radnej Rady Miasta Cieszyna oraz Edwina Bendyka - dziennikarza, publicysty i szefa działu naukowego tygodnika „Polityka”, będzie szansa poszukać odpowiedzi na pytania dotyczące barier rozwojowych mniejszych i średnich miast w Polsce, a także wyzwań i sposobów na rozwiązanie najbardziej nurtujących problemów.

Debata „Cieszyn: Polska mniejszych i średnich miast” odbędzie się w piątek, 30 sierpnia o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Wstęp na debatę jest bezpłatny. Moderatorem debaty będzie Michał Syska z Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama