, niedziela 27 listopada 2022
Cieszyn: Budżet obywatelski 2020 ze zmianami!
W edycji 2019 mieszkańcy mogą rozdysponować kwotę w wysokości 500 tys. zł.  fot: cieszyn.budzet-obywatelski.orgDodaj do Facebook

Cieszyn: Budżet obywatelski 2020 ze zmianami!

MM
Do końca sierpnia powinno nastąpić ogłoszenie kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Cieszynie. Już teraz wiadomo, że w regulaminie cieszyńskiego budżetu partycypacyjnego nastąpią zmiany.

Zmiany w regulaminie cieszyńskiego budżetu obywatelskiego są wynikiem konsultacji społecznych, które prowadzone były od 31 maja do 10 czerwca br. Istotną zmianą w przyszłorocznym budżecie partycypacyjnym jest zwiększona kwota na projekty przeznaczone do realizacji oraz środki, które wydane zostaną na promocję budżetu obywatelskiego oraz realizowanych projektów, w tym także na przeprowadzenie samego głosowania. W sumie w budżecie miasta zabezpieczona została kwota 500 tys. zł, w tym 25 tys. zł na w/w promocję. Szacunkowy koszt realizacji jednego projektu nie powinien przekraczać kwoty 200 tys. zł.

Po ogłoszeniu kolejnej edycji cieszyńskiego budżetu obywatelskiego pojawi się możliwość konsultacji projektów ze specjalnie powołanym do tego celu zespołem ds. budżetu obywatelskiego. Składanie propozycji do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego odbywać się będzie w dniach od 28 września do 14 października br. Później nastąpi ich weryfikacja przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz jednostki organizacyjne Gminy Cieszyn (od 15 października do 15 listopada br.). Ostateczna weryfikacja projektów pod względem formalno-prawnym oraz możliwości realizacji i zabezpieczenia w budżecie miasta ewentualnych kosztów, które pokryją generowane przez projekt koszty w przyszłości odbędzie się w terminie do 18 do 25 listopada br.

Ogłoszenie listy projektów przewidzianych do głosowania nastąpi do 6 grudnia br. Samo głosowanie mieszkańców Cieszyna na zakwalifikowane projekty odbędzie się od 10 stycznia do 10 lutego 2020 roku. Ogłoszenie listy projektów wybranych do realizacji powinno nastąpić najpóźniej 28 lutego 2020 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama