, poniedziałek 26 luty 2024
Burmistrz Strumienia z wotum zaufania i absolutorium
Istotnym punktem sesji była debata nad raportem o stanie gminy, który podsumowuje działalność burmistrza w poprzednim roku. fot: UM StrumieńDodaj do Facebook

Burmistrz Strumienia z wotum zaufania i absolutorium

red.mat.pras.
Burmistrz Strumienia z wotum zaufania i absolutorium

Po uchwaleniu obu uchwał Burmistrz Strumienia podziękowała za dowód uznania i zaufania w imieniu swoim i współpracowników.

15 lipca odbyło się jedno z najważniejszych w roku posiedzeń sesji Rady Miejskiej w Strumieniu. Radni jednogłośnie podjęli decyzję o przyznaniu wotum zaufania dla Burmistrz Strumienia Anny Grygierek. Jednogłośnie udzielili jej też absolutorium.

Istotnym punktem sesji była debata nad raportem o stanie gminy, który podsumowuje działalność burmistrza w poprzednim roku. Debatę zakończyło głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania Burmistrz Strumienia. Wszyscy obecni radni zagłosowali za podjęciem uchwały.

W dalszej kolejności radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe Gminy Strumień wraz ze sprawozdaniem z wykonania gminnego budżetu za 2019 rok. Wykonanie budżetu zamknęło się nadwyżką budżetową w kwocie 3 514 002,86, wobec planowanego deficytu budżetowego w wysokości 1 341 512,70 zł. Warto dodać, że wykonanie budżetu to podsumowanie pracy Burmistrza Strumienia oraz jednostek organizacyjnych.

Dochody budżetu Gminy zostały wykonane w 100,26 % w stosunku do planu, a wydatki w wysokości 92,85%. Największa część budżetu – 23 122 017,67 zł przeznaczona została na wydatki związane z oświatą to 37,99% wydatków budżetu Gminy. Na gminne drogi publiczne przeznaczono ogółem 2 660 131,66 zł z tego: na budowę dróg i parkingów w gminie wydano 1 547 138,81 zł, a na bieżące utrzymanie dróg 1 112 992,85 zł. Wybudowano i wykonano oświetlenie ulic i skrzyżowań za ponad 395 005,56 zł, wydatki inwestycyjne na Ochotnicze Straże Pożarne to 641 647,00 zł, zaś wydatki inwestycyjne w oświacie wyniosły 1 280 881,08 zł. Na rozbudowę sieci kanalizacji w Gminie Strumień w 2019 r. przeznaczono 708 562,11 zł; na modernizację kotłowni w Strumieniu – 143 574,80 zł.

Zrealizowano także remonty i modernizacje obiektów gminnych oraz inwestycje związane z rekreacją czy zapewnieniem bezpieczeństwa. W każdej miejscowości Gminy Strumień realizowano przedsięwzięcia inwestycyjne.

Pozytywnie na temat realizacji ubiegłorocznego budżetu wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa. Podobną opinię wydała Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Strumieniu. Za podjęciem uchwały dotyczącym udzielenia absolutorium Burmistrz Strumienia Annie Grygierek zagłosowali wszyscy obecni radni.

Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością Burmistrza i jego udzielenie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że ubiegłoroczne działania finansowe Burmistrza jako organu wykonawczego były prawidłowe.

Po uchwaleniu obu uchwał Burmistrz Strumienia podziękowała za dowód uznania i zaufania w imieniu swoim i współpracowników.

- Finanse naszego samorządu są w dobrej kondycji, co potwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa. Do wydatków podchodzimy z dużą odpowiedzialnością mając zawsze na uwadze stabilność i bezpieczeństwo finansowe gminy. Dziękuję za współpracę radnym, sołtysom, radom sołeckim, współpracownikom i dyrektorom jednostek gminnych, organizacjom społecznym oraz wszystkim, którzy angażują się w działanie na rzecz rozwoju naszej gminy – podsumowała Burmistrz Anna Grygierek

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama