, piątek 23 luty 2024
Bartosz Szyszkowski, prezes Stowarzyszenia Trotyl, menadżerem cieszyńskiej hali sportowej
Cieszyńska hala została oddana do użytku ponad cztery lata temu. Inwestycja kosztowała ponad 30 mln zł.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Bartosz Szyszkowski, prezes Stowarzyszenia Trotyl, menadżerem cieszyńskiej hali sportowej

JM
Bartosz Szyszkowski wygrał konkurs na stanowisko menadżera Hali Sportowo-Widowiskowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie. Dziś rozpoczyna pracę.

O jego wyborze zdecydowała pięcioosobowa komisja, w skład której weszli przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zamku Cieszyn oraz Wydziału Kultury i Turystyki Urzędu Miasta w Cieszynie - Widzimy symbiozę w działaniach tych instytucji, która jest potrzebna na przyszłość, ze względu na organizowane wydarzenia - zauważa Zbigniew Niżnikiewicz, dyrektor MOSiR-u.

W konkursie, który został ogłoszony w październiku ubiegłego roku, wzięło udział osiem osób. W wyniku analizy przedstawionych przez nich dokumentów oraz dodatkowych rozmów z wybranymi kandydatami zdecydowano, że menadżerem cieszyńskiej hali zostanie Bartosz Szyszkowski. - Wybór nie był prosty i łatwy - mówi Niżnikiewicz, który był przewodniczącym komisji konkursowej. Czego życzy nowemu menadżerowi? - Życzę mu, aby przynajmniej część z zaproponowanej przez niego koncepcji udało się zrealizować. Na pewno będzie to wymagać wytrwałości. Nie oczekuję skutków natychmiastowych, bo to musi być długofalowe działanie - mówi dyrektor.

Bartosz Szyszkowski ma 32 lata, jest cieszyniakiem. Z zawodu ekonomista, z zamiłowania marketingowiec. Dodaje, że posiada umiejętności przydatne w projektowaniu, organizacji i zarządzaniu przedsięwzięciami. Jego hobby to surfing i działanie na rzecz Stowarzyszenia Kulturalno Sportowego Trotyl (www.trotyl.org), którego jest prezesem. - Mam zamiar swoją pracą przysporzyć korzyści społeczności lokalnej, a także poprzez ciekawe wydarzenia sportowe i kulturalne reklamować Cieszyn poza jego granicami. Moje stanowisko zostało stworzone po to, aby usprawnić działanie Hali Widowiskowo Sportowej i obniżyć koszty jej funkcjonowania. Jestem pozytywnej myśli - mówi Szyszkowski, który dodaje, że wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji na bieżąco będzie informowała o wszystkich podejmowanych działaniach. Już teraz zaprasza natomiast na Walentynkowe Lododisko oraz Freestylowe Mistrzostwa Cieszyna na Cieślarówce dla miłośników snowboardu i nart.

Cieszyńska hala została oddana do użytku ponad cztery lata temu. Inwestycja kosztowała ponad 30 mln zł. Szczególnym powodzeniem wśród mieszkańców cieszy się od jesieni do wiosny. To wtedy w hali działa lodowisko. W obiekcie organizowane są również zawody w łyżwiarstwie figurowym, short tracku, hokeju na lodzie, czy curlingu. Miłośnicy tej ostatniej dyscypliny nazwali nawet Cieszyn stolicą tego sportu w Polsce, bo jak przekonują, hala posiada idealne warunki do jej uprawiania. I jeśli w sezonie zimowym hala jest wykorzystywana, to zdecydowanie gorzej jest w pozostałych miesiącach. Zgodnie z założeniami obiekt miał być wtedy wykorzystywany nie tylko jako hala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i halowej piłki nożnej, ale również pełnić funkcję sali widowiskowej, kinowej, koncertowej czy wystawienniczej.

Stąd pomysł ogłoszenia konkursu na menadżera hali. Ten miałby przed sobą jeden cel. - Szukamy kogoś, kto byłby w stanie "rozruszać" ten obiekt, prowadząc do zrealizowania większej ilości imprez - mówił nam w październiku ubiegłego roku Jan Matuszek, zastępca burmistrza Cieszyna, który dodał, że nie jest to wcale takie proste, a z podobnym problemem, niewykorzystania w pełni możliwości podobnego obiektu, boryka się również np. Bielsko-Biała. Problem to m.in. zbyt małe zainteresowanie imprezami ze strony odbiorców. W hali nie mogą być też organizowane wszystkie wydarzenia.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tak to w kryzysowych czasach pączkują w administracji etaty...
Grecja, Portugalia - miały to samo.
Cieszyn w budżecie na 2013 ma 17 mln deficytu - znaczy dodatkowego zadłużenia.

właśnie - Czesław Banot...zatem, kto startował? czy to również, jak w przypadku konkursu w CCK, anty-obywatelska tajemnica? wyboiste i zapuszczone jest poletko cieszyńskiej demokracji...

A dlaczego Czesiu Banot nie zostaL "menago"?Chyba go uwalił Przewodniczący Komisji Konkursowej.

A dlaczego Czesiu Banot nie został "menago"?

wiadomo kiedy w BIPie będzie zamieszczone info nt. kandydatow, ktorzy sie ubiegali ? pozdr

...z całą sympatia dla nowego managera hali - kilka uwag - trochę mniej buty i zarozumiałości i trochę więcej pokory się przyda w nowej pracy. Jest to z pewnością ktoś z pomysłem i kontaktami musi jednak przyzwyczaić się do urzędniczej orki na ugorze i walki ze swoim pryncypałem o każdą złotówkę....proponuję także pochodzić trochę popytać może troszkę starszych ludzi którzy mają większe doświadczenie w branży rekreacyjno sporotowo kulturalnej czego brakuje tej hali (oprócz kasy i publiki ) ;)
Halę z pewnością należy "przybliżyć miastu" - zacząłbym może od dobrego oznakowania przejścia do hali nad Olzą - wielu nie wie że tak naprawdę spod granicy do hali są 4 minuty piechotą i wcale nie trzeba iść naokoło wzgórza zamkowego koło browaru...
Powodzenia życzę....:)

Proponowałbym najpierw zwolnić dyrektora MOSiRu jak nie umie zarządzać i musi zatrudniać menedżera.

Z tego co pamiętam to o powołanie menagera hali wnioskowali radni. Dlaczego nie było takowego przez 4 lata ? Chłopak mając nad sobą, w dodatku jako przełożonego, szanownie panującego od lat pana dyrektora N. nic nie zrobi niestety. Kiedy zmiana dyrektora MOSiRu ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama