, wtorek 23 kwietnia 2024
Szukają menadżera dla cieszyńskiej hali. "Kogoś, kto byłby w stanie rozruszać ten obiekt"
Cieszyńska hala została oddana do użytku blisko cztery lata temu. Inwestycja kosztowała ponad 30 mln zł. fot: Ryszard DuławaDodaj do Facebook

Szukają menadżera dla cieszyńskiej hali. "Kogoś, kto byłby w stanie rozruszać ten obiekt"

JAKUB MARCJASZ
W przeciągu kilku tygodni ma zostać ogłoszony konkurs na stanowisko menadżera Hali Widowiskowej-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. - Mam nadzieję, że będzie to młoda, ambitna, pełna pomysłów i zaangażowania osoba, która znajdzie sposób na zagospodarowanie hali - mówi Czesław Banot, cieszyński radny, który o powołanie takiej osoby wnioskował wielokrotnie.

Cieszyńska hala została oddana do użytku blisko cztery lata temu. Inwestycja kosztowała ponad 30 mln zł. Szczególnym powodzeniem wśród mieszkańców cieszy się od jesieni do wiosny. To wtedy w hali działa lodowisko. W obiekcie organizowane są również zawody w łyżwiarstwie figurowym, short tracku, czy curlingu. Miłośnicy tej ostatniej dyscypliny nazwali nawet Cieszyn stolicą tego sportu w Polsce, bo jak przekonują, hala posiada idealne warunki do jej uprawiania. I jeśli w sezonie zimowym hala jest wykorzystywana, to zdecydowanie gorzej jest w pozostałych miesiącach. Zgodnie z założeniami obiekt miał być wtedy wykorzystywany nie tylko jako hala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i halowej piłki nożnej, ale również pełnić funkcję sali widowiskowej, kinowej, koncertowej czy wystawienniczej.

Stąd pomysł ogłoszenia konkursu na menadżera hali. Ten miałby przed sobą jeden cel. - Szukamy kogoś, kto byłby w stanie "rozruszać" ten obiekt, prowadząc do zrealizowania większej ilości imprez - mówi Jan Matuszek, zastępca burmistrza Cieszyna, który dodaje, że nie jest to wcale proste, a z podobnym problemem, niewykorzystania w pełni możliwości podobnego obiektu, boryka się również Bielsko-Biała. Problem to zbyt małe zainteresowanie imprezami ze strony odbiorców.

Z decyzji dotyczącej ogłoszenia konkursu na menadżera hali zadowolony jest Czesław Banot, cieszyński radny, który wielokrotnie apelował o krok w tym kierunku. - O tym, że taka osoba jest potrzebna, wybitnie świadczy funkcjonowanie hali na przestrzeni lipca i sierpnia, kiedy odbyła się tam jedna impreza - wystawa kotów. Takie funkcjonowanie hali, które obciąża budżet, jest moim zdaniem niedopuszczalne i powinno zostać zmienione - stwierdza radny. Banot jest pełen nadziei. - Mam nadzieję, że będzie to młoda, ambitna, pełna pomysłów i zaangażowania osoba, która znajdzie sposób na zagospodarowanie hali - mówi. I podaje przykład charytatywnego koncertu zespołu Golec UOrkiestra zorganizowanego przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Impreza przyniosła 50 tys. zł. - Ta szkoła pokazała, że można zrobić imprezy dochodowe w Cieszynie - stwierdza.

Dlatego Banot ma nadzieję, że nowemu menadżerowi uda się obniżyć koszty utrzymania hali w skali roku. - Hala pewnie nigdy nie będzie na plusie, ale niech roczne utrzymanie zamiast miliona kosztuje nas 400 tys. zł, to zawsze jest 600 tys. zł, które zostanie w budżecie, a które można przeznaczyć na inne cele sportowe, kulturalne, czy rekreacyjne - kończy.

Gospodarzem hali jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Z jego dyrektorem, Zbigniewem Niżnikiewiczem, nie udało się nam skontaktować.

* * *

Informacja o konkursie na menadżera cieszyńskiej hali opublikowana została na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej MOSiRu już 25 października. Od kandydatów aplikujących na to stanowiska wymaga się m.in. trzyletniego doświadczenia na podobnym stanowisku oraz znajomości języka angielskiego (dodatkowy atutem będzie również znajomości języka czeskiego). Wśród zadań, jakie stawiana są nowemu menadżerowi, wymieniono m.in. opracowanie i realizację strategii marketingowej hali, podejmowanie działań PR-owskich, czy pozyskiwanie reklamodawców. Kandydaci zobowiązani zostali również do pisemnego przedstawienia koncepcji funkcjonowania hali na lata 2013-2015 ze szczególnym uwzględnieniem efektów ekonomicznych podejmowanych tam działań.

Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie zastępco Burmistrza Miasta, jeśli dla Pana problem funkcjonowania hali jest fakt zbyt małego zainteresowania imprezami ze strony odbiorców, to ja się Panu Burmistrzowi bardzo dziwię. To przecież może znaczyć tyle, że chce Pan powiedzieć że inwestycja jest nietrafiona, bo imprezy w niej mieszczanie cieszyńscy olewają. Istnieje zatem jakiś rozdźwięk między potrzebami Burmistrzów, a potrzebami cieszynian. Jak sięgnąć wstecz to można się doszukać parę innych przykładów rozdźwięku. Ot choćby Zamek, który tak wielu raczej niechętnie odwiedza. Ot choćby Święto Narodowe które chcieliśmy uczcić, a uraczono nas kupczeniem. Na Mieście podają jeszcze wiele historyjek. Rozdźwięków zatem cała k...a. Trzeba by coś z tym zrobić. Może tak razem. Może coś wspólnie. Może wesprzeć co cieszynian przyciąga. Może wsłuchać się w potrzeby mieszczan, anie tylko realizowanie dumań ratuszowych grupek naciskowych i ich wybujałych ambicji. Z lodowiska nikt nie jest w stanie zrobić złotego cielca, trzeba będzie zawsze dopłacać. Oby tylko dach nie przeciekał

święte słowa - ale po burmistrzu Matuszku czy innych nie spodziewałbym się błyskotliwej i kompetentnej reakcji, za to po lokalnych koteriach - zdecydowanegoo i zorganizowanego oporu wobec zmian

ile menedżer będzie zarabiał? przed kim będzie odpowiedzialny?
Najbardziej mnie rozwalił tekst "pisemne przedstawienie koncepcji funkcjonowania Hali Widowiskowo-Sportowej na lata 2013 - 2015 ze szczególnym uwzględnieniem efektów ekonomicznych podejmowanych tam działań," - za darmo???

Paluch i Szczurek to jest to samo bagno, a nawet jeszcze gorsze...

Nieładnie. Tak się mówić nie powinno. Oczywiście, jest Nas wielu zniesmaczonych kolejnymi poczynaniami władz miejskich, ale żeby od razu "bagno". Co to to nie. To raczej problem pokoleniowy. Ukształtowany latami pogląd jakoby spolegliwi mogą stworzyć coś sensownego w życiu publicznym Miasta. Nikt nie może pamiętać, ale niektórzy powinni znać jakie gromy spadały za życia na Pawła Stalmacha. On swoje czynił. Po życiu też podobno zastanawiano się czy gloryfikować owoce tego życia. Odnieść można niekiedy wrażenie, że niewiele się zmieniło, a to już stulecie trzecie. Jak więc dzisiaj jest z doświadczeniem pokoleniowym skoro o życiu publicznym dość swobodnie powiada się jak u "Wigury"? A sądzić wypada, że nie jest to głos jednostkowy. Czas może wielki aby zastanowić się nad tym stanem rzeczy. Nie w wąskich "uprzywilejowanych" gremiach, lecz w otwartej debacie. Może są powody które uzasadniają postawy jak u "Wigury"? Może nie jest to tylko problem konkretnych osób. Może nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, a może są tylko mówiący o tym pojęciu, lecz czyniący wszystko aby takowe społeczeństwo między Odrą a Bugiem nigdy nie zafunkcjonowało?

Tu się Panie Cześku nie zgadzam. Stonsów nikt do naszej halii nie sprowadzi. Inne imprezy kasowe dla takiej lokazacji, też nie mają szans. Stuacja lepszych obiektów, lepszej lokalizcaji, tego dowodzi. Ponadto, ten koszmarny dojazd. Dobra wola ani młodość tu nic nie pomoże. Zamek jest disajn a co rok kasę trzeba pompować coraz większą. To ma być, może dla niektórych niestety, hala dotowana lecz powszechnie dostępna dla Szkół wszystkich szczebli. Tu majom dziecka ślizgać się do upadłego od rana do wieczora. Trudno wydaliśmy kasę, ale cieszyniakom też się coś należy. Lepiej tak inwestować w społeczność, niż latami narzekać na działania kolejnej Osoby. Dobrze Pan Panie Cześku wie, że to i tak nie będzie 100% menadżer, bo ta nasza garstka już dawno pracuje poza Cieszynem. Myślę że nie należy kontynuować linii walczenia z Bielskiem bo to stracony czas

Moim zdaniem powinniśmy postawić na kogoś młodego, kto już się jakoś wykazał.
Może Wojciech Małysz albo Michał Paluch? W końcu jakieś już tam doświadczenie mają! Mówię to bardzo poważnie, choć zaraz pewnie odezwą się tacy, którym nawet Ci kandydaci nie odpowiadają, bo ich zdaniem Ci Panowie zarobili kokosy organizując Free Style City Festival...
Sorry chłopaki, że Was w to wrabiam, ale to moim zdaniem to jedyna szansa. Tylko jeden warunek - ów menadżer nie musi z każdą pierdołą chodzić do Wielmożnego Niżnikiewicza i pytać o barwę banerów, rodzaj napojów bezalkoholowych i kolor włosów hostess czy cheerleaderek ;)

Czy to są menedżerowie dojarze publicznych pieniędzy (Unia/powiat/miasto/whatever), menedżerowie żerujący na pracy wolontariuszy czy menedżerowie, odnoszący duże sukcesy w sektorze prywatnym?

P. Niżnikiewicz już dawno powinien odejść do lamusa. Żal, żałoba, żenada.
Mam nadzieję, że Zamek będzie nastepny do remontu.

Konkurs na menadżera się odbędzie, bo takie są przepisy, ale nie bójcie się! Pan Burmistrz, a raczej jego prawa ręka Swakoń, ma już kogoś "ambitnego" na to miejsce. Tak jak na dyrektora Domu Narodowego i rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego. Tam ręka rękę myje, więc nie pozwolą, by ktoś z zewnątrz zajął się ich interesami. Poza tym menadżer długo nim nie pozostanie, bo chwilę później zajmie ciepłą posadkę pana Niżnikiewicza.

hala już miała managera i do myślę dobrego, który sobie flaki wypruwał , ale chyba się dyrekcji nie kłaniał i szybko wyleciał, a dzięki niemu coś się w tej hali działo.
Zapytajcie Niżnikiewicza w takim razie jak chce zatrudnić managera hali - po co jest na hali zatrudniony pan kierownik Greń ???? Czy on na tej hali gdzie nic się nie dzieje ma takie urwanie głowy zarządzając elektrykami i konserwatorami i kasami może jeszcze, że nie umie zorganizować 2-3 imprez w miesiącu - no cóż!!!!

Ja bym się tak nie spieszył z tym menedżerem: już niedługo poseł Czesław-Śpiewa-I-Fałszuje będzie bez pracy - wtedy hala będzie jak znalazł...

P. Ewa Gołębiowska - bez dwóch zdań, najlepsza kandydatka - świetna menedżer, z długoletnim doświadczeniem w przedsiębiorczości (żartuję), do tego wspaniałe wyniki w sporcie, specjalnośc: rodeo - trzyma się w siodle na zamkowej dojnej krowie niczym najlepszy kowboj.
No i może będzie taniej, bo dla p. Gołębiowskiej zarządzanie taką halką to betka na ćwierć etatu.

Aplikowałbym, bo wszystkie formalne kryteria dotyczące kandydata - spełniam. Tylko niestety, nie należę do Platformy Obywatelskiej i nie mam w rodzinie nikogo, kto należy.
Jeżeli mam strzelać, to stawiam, że konkurs wygra znajomy radnego Ślęka, ale mogę się oczywiście o kilka biurek pomylić.

A i zapomniałem. Czy będzie zorganizowany turniej ping-ponga, bo bez parlamentarnego wsparcia może być z tym ciężko?

Olbrycht, Kopeć, Cybulski, Matuszek, Swakoń, Bocheńska, Raabe, Trybuś, Gluza, Nogowczyk, Pilch, Ślęk... To są menedżerowie pierwszej klasy. Patrzcie jak nam się pięknie żyje w rozwijającym się mieście, powiecie i państwie :)

Proponuję na to stanowisko Pana Banota - niech pokaże jak się zarządza.

a gdzie wymogi do tego konkursu?
bo ani na stronach cieszynskiego BIPu tym bardziej MOSIRu nie widać

Rychło w czas się obudzili. Cztery lata kaska płynęła za pierdzenie w stołek i nagle olśnienie, że hala jest źle zarządzana. Brawo!

Zastanawiam się czy nie wziąć udziału w tym konkursie, ale zakładając, że dostałbym to stanowisko, obawiam się, że polskie przepisy o organizacji imprez masowych szybko by ostudziły moje ambicje i z planów na imprezy jakie teraz mam w głowie udałoby się zrealizować 5%. O wiele łatwiej byłoby prowadzić taką hale 100 metrów dalej, po drugiej stronie rzeki.

a przepraszam, ale czy [KOMENTARZ ZMODYFIKOWANY PRZEZ MODERATORA] z MOSIRU nie potrafią organizwoać imprez? A wspaniały pan Niżnikiewicz nie umie? To po jasnego groma oni tam siedzą?! I dlaczego dostają wcale nie małe pensje????????????????

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama