, wtorek 5 marca 2024
Wielkie Serce dla dzieci z zespołem Downa
– To są wrażliwi i pełni empatii ludzie o wielkich sercach. Tak jak wszyscy pragną akceptacji i cierpią, gdy są odrzucani i izolowani z życia społecznego - mówi Małgorzata Martyniak. fot. wielkie-serce.pl Dodaj do Facebook

Wielkie Serce dla dzieci z zespołem Downa

JM, mat. pras.
Już 9 września na placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera w Bielsku-Białej odbędzie się happening "Wielkie Serce", którego główną ideą jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa.
Inicjatorami akcji są Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie Serce" oraz Galeria Sfera.

Happening "Wielkie Serce” jest realizacją autorskiego projektu wolontariuszy stowarzyszenia. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na fakt, że w społeczeństwie funkcjonują osoby z zespołem Downa. - To są wrażliwi i pełni empatii ludzie o wielkich sercach. Tak jak wszyscy pragną akceptacji i cierpią, gdy są odrzucani i izolowani z życia społecznego - mówi Małgorzata Martyniak, mama chorującego na zespół Downa 3-letniego Konstantego oraz prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie Serce".

Celem akcji jest przełamanie barier emocjonalnych powstających w kontakcie osób zdrowych z osobami z zespołem Downa oraz propagowanie wiedzy na temat niepełnosprawności intelektualnej.

Organizatorzy pragną także przełamać negatywne stereotypy dotyczące zespołu Downa i przygotowaniem ludzi do pozytywnej reakcji na spotkanie z osobą z zespołem Downa.

W czasie happeningu wolontariusze ubrani w koszulki z logo stowarzyszenia będą zachęcali przechodniów, by wypełnili kilka wielkich serc małymi serduszkami symbolizującymi ludzi dobrej woli. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja informacyjna – rozdawane będą ulotki o pracy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie Serce" oraz występy i animacje dla dzieci.

Początek happeningu w piątek, 9 września, o godz. 17.00.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie Serce" można znaleźć na stronie www.wielkie-serce.pl.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama