, poniedziałek 20 maja 2024
Cieszyn: Pożar w Szpitalu Sióstr Elżbietanek
W pożarze w szpitalu Sióstr Elżbietanek w Cieszynie poszkodowanych zostało pięć osób. Dodaj do Facebook

Cieszyn: Pożar w Szpitalu Sióstr Elżbietanek

JM, BŚ. Zdjęcia: BARBARA ŚLIŻ
Cieszyn: Pożar w Szpitalu Sióstr Elżbietanek

W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem jednostek straży pożarnej.


Cieszyn: Pożar w Szpitalu Sióstr Elżbietanek

Łącznie ewakuowano trzydzieści osób.

Pięć osób zostało poszkodowanych w pożarze, który w sobotę, 26 lutego, wieczorem wybuchł na jednej z sal w Szpitalu Sióstr Elżbietanek w Cieszynie. W akcji ratowniczej uczestniczyło siedem jednostek straży pożarnej.
- W pożarze poszkodowanych zostało pięć osób, które przewiezione zostały do Szpitala Śląskiego w Cieszynie - mówi bryg. Krzysztof Zaczek, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. - Jedna z nich ma poparzoną twarz, u dwóch kolejnych lekarze stwierdzili podtrucie tlenkiem węgla. Łączenie ewakuowano trzydzieści osób.

Pożar w Szpitalu Sióstr Elżbietanek wybuchł na parterze jednej z sal I Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc o powierzchni 18 metrów kwadratowych.

Informację o pożarze straż otrzymała o godz. 19.55, a pierwsze jednostki PSP pojawiły się na miejscu o godz. 20.09.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, jedną z przyczyn zaprószenia ognia mógł być papieros.

W akcji ratowniczej brało udział łącznie siedem jednostek straży pożarnej: cztery jednostki PSP z Ustronia, Cieszyna i Skoczowa oraz trzy sekcje OSP z terenu Cieszyna.

Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru.
Komentarze: (51)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Są w Cieszynie ludzie na stanowiskach, którym zależy, by napychać kieszenie "czornym". Sami zarabiają krocie, wszystko wiedzą a mało robią. Ot co..

jakbym dorwała tą zdzire co zapaliła to wypierdoliłabym na zbity ryj na rynek tam niech se pali kurwa mąci ludziom w życiu !!!!!!

do "->"
uważajcie jak Głęboką będziecie chodzić bo mogę na was narzygać.... hehehe

namotali!...

właśnie... na "przedwojennych". Potem był rok 1945 i dyktatura proletariatu.... i taki stan do dziś pozostał. To z religią nie ma nic wspólnego - tylko z nieudolnym gospodarzeniem komunistów po wojnie. A teraz - ciężko nadrobić straty... teraz stadiony na Euro 2012 się buduje... szpitale poczekają.

Ktokolwiek był w tym szpitalu musiał zauważyć, że czas tu się zatrzymał w latach przedwojennych.Na kilkunastu metrach cztery łóżka,jedna ubikacja na całe piętro,brak wind itd.. Natomiast w szpitalu nr 1 na ul, bielskiej straszą puste pawilony.Strach to komentować, żeby nie być posądzonym o obrazę uczuć religijnych.....

brak mi ifno kiedy były ćwiczenia ewkuacji ze śpitola?

Sezon niebawem się rozpocznie - głośniki na okna i Głęboka twoja ( tak jak co roku )

no właśnie, sprawdźmy statystyki...
I co ci wyszło?

od kilkudziesięciu lat jest jak zakazywanie wszystkim pozostałym oddychania, jedzenia i picia. Idiota jedynie mógł taki zakaz wymyślić.

a jak się zacznie palić w Marklowicach to co wtedy medrku powiesz?... W polifarbie od zawsze stacjonowała jednostka straży pożarnej, która miała pod opieką Cieszyn. Niech sie tobie nie wydaje, że hasło Cieszyn sprawia, że cały świat pada na kolana...

Smutne wydarzenie a do Macko wiadomość jak zaczynasz jakikolwiek komentarz to dla przyzwoitości weż do ręki "Słowniczek ortograficzny".

mieszkaniec Marklowic? w Marklowicach była straż zakładowa, która czasem wspomagała działania PSP, a siedziba JRG mieściła się przy ul. Limanowskiego (w miejscu obecnej Straży Miejskiej). Druga sprawa - sprawdźmy statystyki, gdzie było najwięcej pożarów, miejscowych zdarzeń i czas, jaki zajmuje dojazd z Marklowic do poszczególnych miejsc...

odpowiadam kiki: Jest to oddział nr 2 Szpitala Śląskiego w Cieszynie i siostrzyczki poza nazwą nie mają nic z nim wspólnego.

To chyba nie siostrzyczki sprawują nadzór nad oddziałem, prawda?

Tym wszystkim debilnym opluwaczom sióstr elżbietanek chciałbym zwrócić uwagę, że siostry prowadziły do II wojny światowej najlepszy szpital, który został im odebrany przez komunistów i zajechany do dzisiejszego stanu. A powiat aktualnie płaci im kilkadziesiąt groszy czynszu za metr kwadratowy, co nie pozwala na normalne utrzymanie budynków.

Myslicie ,że tak łatwo przenieść oddziały do Śląskiego? Przecież siostry "poproszą"!!!- a Starostwo się zgodzi- o wyremontowanie!!! zniszczonych pomieszczeń,które użytkuje szpital...jeśli chodzi o kasę to zakony nie mają żadnych skrupułów.
Odnośnie palenia: kto u nas czegokolwiek przestrzega?

No to akredytacja tero nie przejdzie bo bedzie trza kase na remont..........................

Dziewice zapaliły papierosa i masz! Pożar od razu!

A nie sądzisz że 6 samochodów to zadurzo na ubogi zakon który nic nie robi tylko bierze żeby mieć jak najwięcej.

Przecież nie będą bryczką jeżdziły

Sprzedzą samochód wyremontóją salę i jeszcze zostanie na impreze .

Siostrzyczki zgarną odszkodowanie i kupią kolejny samochód żeby się wozić do PCPR i biedronki a gdzie ubustwo

fotoreportaż :)

jaki pan taki kram!

Żal mi tylko pacjenta z popaloną twarzą :(

Blade Brown sądzi, że siostrzyczki zgarną dobry hajs z ubezpieczenia. Good move sistazz!

a i jeszcze jedno, żeby nie było niedomówień, nie kwestionuję sprawności i profesjonalizmu przeprowadzonej akcji ratowniczej;)

a moim zdaniem jest to wina umiejscowienia strażnicy w Marklowicach... a że było ślisko? przyjmuję do wiadomości i zgadzam się, ale gdyby strażnica była w centrum, wówczas dojazd nawet przy śliskiej nawierzchni skróciłby się o 5 minut

Szpital Elżbietanek jest stary i zasyfiony,brak hydrantów podobno ukradzione,dlaczego od lat mówi sie o przeniesieniu tych kilka łóżek na puste pawilony szpitala sląskiego? Komu jest wygodnie? Pracownikom bo nie ma nadzoru? czy zakonnym bo pieniążki lecą.Jeżeli szpital jest Elżbietanek to niech one same go prowadzą a nie wyciagaja ręke po państwowe pieniądze sami nic nie robiąc!!!!

Sanepid powinien zamknąć ten szpital, jak można palić na klatce schodowej!! Ktoś chyba nieźle w łapę musi brać za taki stan rzeczy.

Dokładnie czasy dojazdu się wydłużą, bo nikt nie będzie już tak ryzykować dla innych - NIE WARTO! Swoją drogą kto pozwolił na to żeby w 35 tysięcznym mieście nie było PSP?!

Jadzia - za co się bawili? Za to, że są. Przecież mogą zamknąć szpital i wyjechać do Anglii.

A za co dyrekcja się bawiła jak na nic nie ma pieniędzy?

bardzo się cieszymy, że ci leninowsko-marksistowska schiza przeszła bez konieczności amputacji głowy; jeżeli chodzi o straż pożarna i twoje teorie na ten temat - tez jesteśmy dobrej myśli. A propos starego golfa - może stać cię na więcej, ale niektórzy mówią, że oszukujesz pracowników na umowach i na ZUSie, a fiskusa na podatkach...

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA SŁUŻB BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI
wszyscy tylko krytykują owe służby a tu akcja na meda
A TERAZ DO LECHO
wiesz dlaczego taki długi czas dojazdu??
było ślisko trzeba było uważać żeby nie rozwalić aut no sory ale po ostatnich wypadkach i durnych waszych komentarzach czasy dojazdu się wydłużą

Marklowice i cały świat pada na kolana. Tam powinno się przenieść pog.ratnkowe, szpital i policję. Bal w teatrze był piątek. A wy wszyscy pier......e. Internauci - spece od wszystkiego. A za waszymi nickami kryją się nieudacznic życiowi i boroki co mają starego golfa i myślą, że są "gościami".

Wynajmują, a kto był długo dyrektorem, pewnym osbom to pasowało!

Dlaczego tak jak w niektórych cywilizowanych krajach osoby palące nie płacą wyższego ubezpieczenia. Pewnie by to rozwiązało część problemów służby zdrowia. Masz na papierosy masz tez na ubezpieczenie.

a u Elżbietanek, w XIX-wiecznych zasyfionych murach pożar... Dyrekcja na balu. Od 30 lat wyciągnięte po kasę ręce, od 30 lat nieudacznicy topią pieniądze w błoto "nowego" pawilonu. Pogonić tę bandę do więzienia za marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Przy okazji Elżbietanek - ile kosztuje wynajęcie tego zabytku na cele szpitala??...

PO co straż pożarna w centrum Cieszyna ? Najczęściej pali sie POza miastem ;-) a tu wystarczy straż miejska, nasze supermeny hehe

Pożar a tu niedługo AKREDYTACJA!!!!

14 minut dojazdu PSP na miejsce zdarzenia... stanowczo za długo... kiedy wreszcie powstanie strażnica z prawdziwego zdarzenia w centrum miasta???

Spokojnie, nie wiadomo przecież, że to na pewno pacjent zaprószył ogień. A co do "leczenia" smrodem tytoniowym w szpitalu nr.2 (Elżbietanek) - to tak, jakby zezwolic pić alkohol na oddziele detoksykacyjnym :) co za kraj, w którym są dopuszczane takie staroswieckie metody leczenia (papierochami).

pacjent, który zaprószył ogień, powinien pokryć koszty akcji!

do oszi tu nie powinno byc syntymentów albo rybka albo akwarium, przeciez wszyscy na to pozwalamy tym ,że płacimy na leczenie a nic z tym się nie robi. Zajdź tam i poodychaj sobie piekne uczucie....

do oszi tu nie powinno byc syntymentów albo rybka albo akwarium, przeciez wszyscy na to pozwalamy tym ,że płacimy na leczenie a nic z tym się nie robi. Zajdź tam i poodychaj sobie piekne uczucie....

no tak - "brak mi",masz rację, ale z palaczami,winien wówczas pracować psycholog i ew grupa według procedury AA, czyli np AN..., ale kto będzie sobie tym głowy zawracał...ale wiadomo, jak to jest z "taśmowym, rutynowym leczeniem", więc, co ja tu za fanaberie wymyślam...

jak mozna w szpitalu palić ,tymbardziej chorób płuc. Jest to ciche pozwolenie Dyrektora i ordynatorów. Proszę tylko wejść tylnym wejściem na klatkę schodową ,tam nie ma czym oddychać , dusi ogromny śmród nie do określenia. Tam ,aby odzyskac normalne powietrze należałoby skuć tynk , a to jeszcze nie wiadomo czy pomoże. POWINNO BYĆ PRZESTRZEGANE RYGORYSTYCZNIE PRAWO O NIE PALENIU, ALBO PALISZ I DO DOMU ALBO SIE LECZYSZ I NIE PALISZ.

szybkość przepływu informacji zawrotna ;) . Włodarze szpitolika ślunskigo bawili sie w teatrze a szpitol elżbietanek sie chajcowoł ? Przypadek ? Co do cygaretli to faktycznie, te sa w nadmiarze urzywane przez tamtejszych pacjyntów. Palenie szkodzi i jest smiertelne.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama