, środa 19 czerwca 2024
Adam Małysz został ojcem chrzestnym... Adasia (zdjęcia)
Ojcem chrzestnym nowego wozu strażackiego został Adam Małysz. Na jego cześć nowy Mercedes-Benz Atego 1329 AF, nazwany został Adasiem. fot. Adam Jarosz Dodaj do Facebook

Adam Małysz został ojcem chrzestnym... Adasia (zdjęcia)

KK, JM, zdjęcia: ADAM JAROSZ
Adam Małysz został ojcem chrzestnym nowego wozu strażackiego, którego "chrzest" w sobotnie popołudnie odbył się na wiślańskim pl. Hoffa. Mercedes-Benz Atego 1329 AF, który wspomoże działania strażaków z jednostki w centrum miasta, na cześć najlepszego polskiego skoczka został nazwany... Adasiem.
"Orzeł z Wisły" po raz pierwszy o tym, że może zostać ojcem chrzestnym usłyszał podczas swojego pożegnalnego benefisu w Zakopanem. Decyzja nie była trudna. Małysz podkreślał, że ze strażą pożarną związany jest od najmłodszych lat. Jako 6-7 latek uczestniczył w strażackich zawodach, później, brał też udział w kilku akcjach gaśniczych. - Dziękuję, że spotkał mnie taki honor. Zawsze byłem obecny ze strażakami, jeśli nie ciałem, to duchem, i myślę, że zawsze będę - mówił do zgromadzonej na wiślańskim rynku publiczności.

- Mam nadzieję, że nadszedł czas, że będziemy potrafili nasze straże pożarne wyposażać w nowy sprzęt, który będzie przyczyniał się do wzrostu bezpieczeństwa w naszym mieście - mówił Jan Poloczek, burmistrz Wisły i podkreślał, że to pierwszy w historii miejscowych strażaków samochód, który trafia do nich bezpośrednio z fabryki.

- Zawsze będę pomocny, kiedy samorządy zawiodą. "Adaś" "nie zginie" - zapewniał Małysz.

Nowy wóz strażacki kosztował blisko 650 tys. złotych. Ponad połowa tej sumy pochodziła z budżetu gminy. 250 tys. złotych przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, a ponad 45 tys. złotych uzbierali sami strażacy z OSP Centrum. W jednostce zastąpił, wysłużonego, 48-letnigo Magirusa.

Dziennikarze pytali Adam Małysz o skutki piątkowego wypadku podczas rajdu w Żaganiu. - Jestem w bardzo dobrej formie - odpowiedział z uśmiechem na twarzy.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niech"Adaś" godnie służy strażakom z Wisły zgodnie z naszym strażackim zawołaniem BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM KU POMOCY.

M.L.Jesteś pustogłowiem skoro Wisła ciemnogrodem .

Wisła schodzi na psy,jak już auta zaczynają kropić,ciemnogród.

Może tym mercem Małysz pobije rekord na poligonie bez dachowania.

co żle wyglóndo ślimoku.wg.mnie super.mosz poglóndy przedwojynne.

z Wisły mógł się na tą uroczystość ogolić i nieco godniej przyodziać. W końcu strażacy byli w mundurach ,duchowni w sutannach a oficjele w garniturach. Bycie celebrytą nie zwalnia od pewnych reguł.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama