, piątek 23 luty 2024
RMF Morocco Challenge: Iza startuje, Adam trenuje
W RMF Marocco Challenge wystartuje Laryssa i Grzegorz Węglarzowie z Cieszyna, Izabela i Adam Małyszowie z Wisły. fot: Laryssa WęglarzDodaj do Facebook

RMF Morocco Challenge: Iza startuje, Adam trenuje

AK, mat.pras.
7 dni zmagań z piaskami pustyni, 2,5 tys. kilometrów, 50 załóg - tak w skrócie będzie wyglądać tegoroczna edycja rajdu RFM Marocco Challenge. Silną reprezentację będzie mieć Śląsk Cieszyński: Adamowi Małyszowi towarzyszyć będzie żona Izabela, kolejny raz w klasie sportowej wystartują Laryssa i Grzegorz Węglarzowie.

Od 21 do 30 października potrwa trzecia edycja polskiego rajdu w Afryce, gdzie zmierzą się ze sobą polskie załogi. Rajd o charakterze szybkościowym przeznaczony jest zarówno dla amatorów jak i zawodowych kierowców rajdowych. Przed zawodnikami 2,5 tys. kilometrów tras, 7 dni zmagań z piaskami pustyni, skałami, licznymi przeszkodami i wysoką temperaturą.

W zawodach startuje 50 załóg w kilku klasach. W klasie VIP obok Anny Dereszowskiej i zespołu RMF FM - Marcina Jędrycha, Macieja Grzyba i Pawła Piotrowskiego, w rywalizacji weźmie udział zespół BlueCafe oraz niespodzianka - Iza Małysz.

Równocześnie z rajdem RMF Morocco Challenge, na tej samej trasie wystartuje Narodowy Trening na Pustyni. W ramach przygotowań do rajdu Dakar pojadą między innymi Adam Małysz z Rafałem Martonem. Wszystkie załogi startujące w rajdzie będą mogły rywalizować z trenującymi.

W klasie sportowej wystartuje reprezentująca Cieszyn załoga: Laryssa i Grzegorz Węglarzowie, którzy w zeszłym roku zdobyli trzecie miejsce. Wkrótce na łamach naszego portalu ukaże się rozmowa z tą załogą.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

trzymam kciuki za załogę PARTNERA :D

No to ładnie, dzięki za informację, zapowiada się ciekawie, najlepiej chyba odcinek Merzouga - Zagora, będę śledzić.

Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze. Pierwszy pustynny nocleg w okolicach miejscowości Tandera. Kolejne to Merzouga i Zagora. Meta rajdu znajduje się na terenie starego fortu w okolicach miejscowości Missour (ponad 250 km na południowy wschód od Fezu). Dokładnej trasy nie znają nawet uczestnicy rajdu. Punkty, do których muszą dotrzeć, wbijane są w ich GPS przed startem w każdym odcinku. Pozdrawiam

Podajcie którędy będzie przebiegała trasa

Trzymamy kciuki za załogę z Cieszyna!!!!!!!!!!!!

No patrzcie,jeszcze tam Małyszki nie widzieli.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama