, poniedziałek 27 marca 2023
Paszporty dla przedsiębiorczych
Paszporty wręczono już po raz trzeci. Tym razem otrzymali je właściciele 22 firm. fot. Jan Bacza Dodaj do Facebook

Paszporty dla przedsiębiorczych

ER
Paszporty dla przedsiębiorczych

Paszport odbiera Adam Ozaist, właściciel firmy organizującej imprezy sportowe. fot. Jan Bacza

Właściciele dwudziestu dwóch firm odebrali w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie Paszporty Przedsiębiorcy. Wśród wyróżnionych znalazła się spółka Presso, wydawca Gazetycodzienne.pl i właściciel Klubokawiarni Presso w Cieszynie.
Uroczystość, w której udział wzięło ponad 120 osób odbyła się w środowy wieczór w sali konferencyjnej Zamku przy okazji zakończenia drugiego roku działalności Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie. Paszporty wręczał zastępca burmistrza Cieszyna Włodzimierz Cybulski. — Gdy tworzyliśmy Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości jednym z założeń jego przyszłej działalności była współpraca z przedsiębiorcami i nowopowstającymi firmami. Cieszę się, że te cel jest od kilku lat realizowany — mówił Włodzimierz Cybulski.

Paszporty Przedsiębiorcy oraz upominki ufundowane przez bank Millennium, sponsora gali, odebrali właściciele dwudziestu dwóch firm różnych branż, w tym szefostwo spółki Presso - Ewa i Wojciech Trzcionkowie, twórcy Klubokawiarni Presso na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie i wydawcy Gazetycodziennej.pl.

Była to już trzecia edycja wręczenia Paszportów Przedsiębiorcy. W sumie wyróżnienia otrzymało dotąd ponad 50 firm, które powstały przy wsparciu bądź współpracy ze Śląskim Zamkiem Sztuki i Przedsiębiorczości. — Wręczenie paszportów to takie pasowanie na przedsiębiorcę — przekonywała Anna Kańska-Górniak, która w Zamku prowadzi Klub Przedsiębiorcy zrzeszający 64 firmy, w tym cztery z Czech i siedem z Bielska-Białej.

— Ze statystyk wynika, że na dziesięć zakładanych firm w Polsce, do roku dotrwają zaledwie trzy. Życzę państwu, abyście wytrwali i kiedyś trafili na listę 100 najbogatszych Polaków „Wprost" — przekonywał podczas gali Edgar Barcikowski, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ewangelickich.
Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Głupota ,nie zna granic. Ja tam nie widzę przrdsiębiorców ,gdyż ci na taką zabawę nie mają czasu. Walczymy z biurokracją i robimy wszystko aby uprościć dokumentację związaną z prowadzeniem działalności , a tu wymyślone przez urzędników paszporty przedsiębiorczości . Dla kogo ta zabawa za pieniądze podatników? A zupełnie myszką trąci Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ewangelickich , może i tu zrobimy sekciarstwo i podzielimy przedsiębiorców na ewangelickich ,katolickich ,islamskich i żydowskich i Bóg wie jeszcze jakie. Parę lat temu oglądałem igrzyska sporu ewangelickiego. Niczym ci sportowcy nie wyróżniali się od tych ,których na codzień widzę na szkolnych boiskach. Komu tak naprawdę zależy na takiej terminologii sportu i przedsiębiorczości. Bagsik też robił w Cieszynie konferencje przedsiębiorców ewangelickich i marnie skończył. Przedsiębiorcy Opamiętajcie się.!!!

Panie Adamie! niesamowicie Pan przystojny

Klub Przedsiębiorcy w Cieszynie to projekt, który dwukrotnie otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu województwa śląskiego.

Nie odnoszę się do artykułu, ale odnoszę się do wypowiedzi "ty nie płacissz...". Drogi panie mam dla Pana pytanie, czy Polska nie wpłaca do budżetu UE żadnych pieniędzy tylko je stamtąd wyciągamy? Z tego co wiem, jesteśmy płatnikami składki. Więc wmawianie ludziom, że to UE za coś płaci jest śmieszne, że nie idzie z naszych podatków. Otóż jest to po prostu inny system dofinansowań! Ale na te dofinansowania idzie również nasza kasa. A co do tego, to ciekawe czy zwrócono juz kase w Cieszynie stowarzyszeniom...? i innym instytucją które dostały dofinansowanie, rozliczyły się i teraz czekają na zwrot poniesionych wydatków. Często Miasto "pożyczało" niejako na wkład własny, a później przekazało dług bankom (o czym Gazetacodzienna pisała). Troszkę rozwagi. Trosze rozwagi w tym co się pisze.

Ten poniżej zaraz mądrala ,niby przedsiębiorca ,czy urzędnik ,też myśli ,że mleko jest ze sklepu a nie od krowy. A UE, czy budżet województwa śląskiego to z czego jest tworzony. Z podatków ,czyli z naszych pieniędzy.!!!

Polska placi do UE, ale duzo duzo mniej, niz od niej otrzymuje. Tak bedzie jeszcze kilka dobrych lat. Wiec tylko chwalic jezeli ktos potrafi pozyskiwac kase z UE i ja wykorzystywac.

Polska placi do UE, ale duzo duzo mniej, niz od niej otrzymuje. Tak bedzie jeszcze kilka dobrych lat. Wiec tylko chwalic jezeli ktos potrafi pozyskiwac kase z UE i ja wykorzystywac.

I co zlego w tym, ze ktos zalozyl firme i chce sie doksztalcac. Chyba tylko chodzi wam o to, ze to dzieje sie na Zamku. Malkontenci. Uff, ta malomiasteczkowosc.

PISAŁEM ŻE NIE ODNOSZĘ SIĘ DO ARTYKUŁU! tylko do stwierdzenia, że coś daje UNIA i to nie są "jakby nasze pieniędze"!
Owszem nie jesteśmy płatnikami netto, ale jednak wpłacamy. Swoją drogą duża część tych pieniędzy jest marnowana... vide dofinansowanie różnych rodzajów konferencji w których miałem możliwość uczestniczyć i śmiałem się do rozpuku na co idzie kasa a poniekąd idzie z naszych podatków - urzędnicy aby tam przybyć brali delegacje. A konferencja to nic innego jak czekanie do przerwy, zjedzenie i wypad. Konferencja zazwyczaj o niczym a do tego milion logo UE. Sam pisałem kilka wniosków, ale powiem szczerze nasze krajowe są o wiele lepiej rozwiązane i sensowne

Tu się z tobą zgodzę.

Edgar B. powiedz nam internautom czym różni się normalny przedsiębiorca od przedsiębiorcy ewangelickiego ,że cie pchneło w szeregi tego stowarzyszenia i jemu przewodniczysz? Można być przedsiębiorcą dobrym lub złym ,tak jak sportowcem z dobrymi lub słabymi wynikami. Ale dlaczego ewangelickim? Czy to taki ,który obsługuje tylko ewangelików a innych już nie? Wyjaśnij nam ,może się zapiszemy.

Wlasnie, tez mnie to zaintrygowalo...

Czy pasowania dokonywał Pan Cybulski? Powinien przedsiębiorca z pierwszej ligi cieszynskich przedsiębiorców.

Przedsiębiorca ,chodzi głównie o pieniądze, jak nie wiadomo o co chodzi z tą nazwą.

Popieram w pelni Twoje uwagi, nie moge nietety rozwinac wywodu bo znowu mnie admin skasuje

Mak Wot - pytasz dla kogo zabawa za pieniądze podatników? Dla urzędasów oczywiście! Przecież muszą jakoś uzasadnić swoje istnienie ipowołanie Zamku Przedsiębiorczości i Sztuki. Obiema rękami podpisuję się pod twoją wypowiedzią! Bzdurne, pozorowane działania, marnowanie pieniędzy kompletnie bez pożytku dla kogokolwiek poza pomysłodawcami.

Projekty o dotacje unijne są takie jakie są. Wyobraźnia tych ludzi zatrudnionych w Śl.Z.Sz. i P jest bardzo ograniczona - no bo jakie mają doświadczenie w prowadzeniu firm na wolnym rynku? nijakie. a zatem udają ,że są orędownikami przedsiębiorczości. Ja mam ponad 20 lat firmę ,myślę ,że nieźle prosperującą. Nie korzystałem z pomocy - przebijałem się sam.Dziś młodzi przedsiębiorcy odbywają szkolenia ,mają ulgi w ZUS-ie itd. i padają ,przed zakończeniem okresu ochronnego.Wykiwają państwo i likwidują działalnośc jak pojawiają się pierwsze trudności i przychodzi płacić pełnię zobowiązań podatkowych i pozostałych obciążeń. Nie wiedzą też ,że część tych pieniędzy idzie na utrzymanie pozornych instytucji jakim jest ów "Zamek". I to branie z Unii pieniędzy też musi być kontrolowane ,wszak UE naciska by w Polsce podniesiono podatek VAT z & do 22 procent - bo takie kanarki jak na zamku przewalają środki unijne z ,których pozostaje jedynie pusta butelka po szampanie gdy wraz z paszportami przedsiębiorczości odchodzą znudzeni zaproszeni goście .

Nie pisz, ze „przewalają środki unijne" bo obrazasz wielu ludzi.

Przepraszam - wydają.

Pisząc, że przedsiębiorca przychodzi na spotkania klubu przedsiębiorcy ponudzić się i zjeść obrażacie go! Czy naprawdę cieszyńscy właściciele firm mają tak dużo czasu, żeby szukać miejsca na drzemkę i taką biedę, żeby szukać okazji do zjedzenia paru ciasteczek? Wątpię! Wszystkich tych, którzy tak wytrwale krytykują Zamek za to, że coś robi i skupia wokół siebie ludzi, pytam - jaki oni mieliby pomysł na tą instytucję. Rozejrzyjcie się ludzie. Odremontowane w Polsce zabytki stoją najczęściej puste, tutaj coś się w końcu dzieje!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama