, piątek 22 luty 2019
Zamień 10 baterii na słodką nagrodę
14 lutego pod Urząd Miejski będzie można przynosić zużyte baterie, w zamian otrzymując czekoladki, pierniki i lizaki w kształcie serca.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Zamień 10 baterii na słodką nagrodę

red./mat.pras.
Walentynki – dzień zakochanych, czas który zazwyczaj spędzamy ze swoją drugą połówką, ale także dzień w którym możemy pokazać jak bardzo kochamy naszą planetę. Wszystko dzięki akcji "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling" koordynowanej przez Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cieszynie.

EkoWalentynki to ogólnopolska akcja edukacyjna, organizowana w tym roku po raz 8. W Cieszynie, uczniowie ZPSWR zainaugurują ją 14 lutego na cieszyńskim Rynku. Tego dnia pod Urząd Miejski będzie można przynosić zużyte baterie, w zamian otrzymując czekoladki, pierniki i lizaki w kształcie serca. - Pragniemy w ten sposób zwrócić wszystkim uwagę na prawidłowe składowanie toksycznych odpadów jakimi są baterie oraz elektroodpady - mówią koordynatorki akcji w ZPSWR w Cieszynie Marta Koplejewska i Monika Lenartowicz. Do słodkiej nagrody wystarczy 10 baterii.

Zbiórka w dzień zakochanych potrwa od 8.00 – 10.00. Baterie można również dostarczyć bezpośrednio do placówki ZPSWR przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Cieszynie. Cała akcja zakończy się 22 kwietnia 2018 roku – w Dzień Ziemi. - "EkoWalentynki" pokazują, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. - dodają koordynatorki. Niech kolejną okazją do wyrażenia wdzięczności naszej planecie będzie wspólny recykling.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama