, czwartek 9 kwietnia 2020
Romuald Koperski odwiedzi Wisłę
W ubiegłym roku zakończył samotny rejs: przepłynął Atlantyk łodzią wiosłową „Pianista”.  fot: ozvenyostrava.cz/visegrad/Dodaj do Facebook

Romuald Koperski odwiedzi Wisłę

red./mat.pras.
Niezwykły gość – Romuald Koperski – pojawi się w Wiśle ramach polsko-czeskiego festiwalu podróżniczo-muzycznego. Podróżnik, pisarz, przewodnik, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista i Rekordzista Guinnessa jest autorem poczytnych książek. W wiślańskiej bibliotece 10 lutego opowie o swoich przygodach i wyprawach.

Czekając na wiosnę / Jarní Ozvĕny to festiwal podróżniczo-muzyczny / cestovatelský a hudební festiwal, od lat organizowany przez Stowarzyszenie „Folk v Ostravĕ”. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także po polskiej stronie granicy – w Wiśle. Publiczność zobaczy pokazy slajdów i projekcji 3D z różnych zakątków świata, relację z wyprawy na Spitsbergen rodowitego wiślanina Bolka Cieślara – ratownika GOPR, wsłucha się w dźwięki niezwykłych instrumentów i kapel, a nawet wysłucha koncertu. Niewątpliwie gwiazdą festiwalu będzie Romuald Koperski z Gdańska Oliwy, którego sława dawno przekroczyła granice Polski. Znany podróżnik jest autorem książek „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”, „Ocean Niespokojny”, wystaw fotograficznych i wielu innych publikacji. Jego relacje inspirują innych do podejmowania wypraw w najdziksze rejony globu, a on sam w ubiegłym roku zakończył samotny rejs: przepłynął Atlantyk łodzią wiosłową „Pianista”. Oczywiście Romuald Koperski jest także muzykiem, pianistą właśnie.

Na uczestników festiwalu czekają liczne atrakcje, można będzie nie tylko spotkać ciekawych ludzi, ale m.in. wziąć udział w konkursie. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników podróży do wiślańskiej biblioteki. Harmonogram festiwalu na stronie: http://biblioteka.wisla.pl/.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama