, czwartek 9 kwietnia 2020
WOT w Cieszynie? Znamy ostateczną decyzję!
Jednostka MON-u ma się tutaj wprowadzić za rok.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

WOT w Cieszynie? Znamy ostateczną decyzję!

DR
To już pewne. Jak potwierdził w rozmowie z naszą redakcją Starosta Cieszyński Janusz Król, w Cieszynie utworzony zostanie oddział Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednostka MON-u ma się tutaj wprowadzić za rok.

Jeszcze w czerwcu bieżącego roku Janusz Król informował, że starostwo czeka na oficjalne stanowisko Ministerstwa Obrony Narodowej. Po zmianach w ministerstwie pojawiły się negatywne głosy co do utworzenia nad Olzą WOT-u. Później jednak Cieszyn otrzymał ponowną szansę. Dzisiaj już wiemy, że MON podjęło ostateczną decyzję. Teraz kolejny krok należy do Rady Powiatu Cieszyńskiego, której zadaniem będzie podjęcie uchwały przekazującej obiekty należące do starostwa w ręce MON-u. Nastąpi to prawdopodobnie na sesji wrześniowej. W budynku, który ma zostać przekazany na potrzeby WOT-u nadal funkcjonuje ARP Games. Jednak jak zapewnia Janusz Król, starostwo ma już kilka propozycji nowej lokalizacji ARP Games. Poznamy je dopiero po konsultacjach z prezesem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama