, piątek 22 marca 2019
Kulminacyjny punkt leniej szkoły
Punktem kulminacyjnym letniej szkoły są dwa wydarzenia, które mają miejsce 15 sierpnia. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kulminacyjny punkt leniej szkoły

mat.pras.
31 lipca przyjechali do Cieszyna studenci z niemal całego świata i rozpoczęła się XXVIII letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej, organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku prawie 200 cudzoziemców z 30 krajów (m.in. z: Argentyny, Białorusi, Brazylii, Chin, Gruzji, Indonezji, Kanady, Korei Płd., Paragwaju, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy) poznaje od 1 do 29 sierpnia tajniki polskiej mowy i bogactwo naszej kultury.

Punktem kulminacyjnym letniej szkoły są dwa wydarzenia, które mają miejsce 15 sierpnia. Pierwsze z nich to Sprawdzian z polskiego, który rozpocznie się o godz. 10.30 w budynku głównym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W czasie międzynarodowego konkursu ortograficznego uczestnicy walczą o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego i darmowy udział w kolejnej letniej szkole. W tym dniu przyjeżdżają do Cieszyna również studenci z zaprzyjaźnionych szkół językowych z całej Polski. Z kolei po południu tego samego dnia odbywa się Wieczór Narodów, który jest barwną imprezą w centrum Cieszyna. Obcokrajowcy, często w tradycyjnych narodowych strojach, zaprezentują kulturę swoich krajów śpiewając, tańcząc, recytując i częstując widzów specjałami kuchni narodowych. Tradycyjnie nie zabraknie polskiego akcentu, jakim jest wspólne odtańczenie poloneza na cieszyńskim Rynku. Kolorowy pochód studentów wyrusza o 14.30 z kampusu uniwersyteckiego do centrum miasta.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama