, niedziela 23 luty 2020
„Sto na sto” na cieszyńskim Rynku
"Sto strojów na 100-lecie Niepodległości Polski" – taką nazwę nosił happening zorganizowany przez cieszyńską szkołę. fot: DRDodaj do Facebook

„Sto na sto” na cieszyńskim Rynku

DR
Setną rocznicę odzyskania Niepodległości Polski w całym kraju świętujemy na różne sposoby. Dzisiaj (4.10) w ciekawy sposób zrobiło to II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

"Sto strojów na 100-lecie Niepodległości Polski" – taką nazwę nosił happening zorganizowany przez cieszyńską szkołę. Brali w niej udział jej uczniowie, nauczyciele, a także jedni z najmłodszych mieszkańców Cieszyna. Wśród zebranych był również burmistrz Ryszard Macura. Wszyscy, obowiązkowo ubrani w stroje śląskie, ustawili się na płycie Rynku, by zaprezentować je do zdjęcia robionego z wieży Ratusza. Z góry ułożenie uczestników przypominało strój regionalny. Cel – świętowanie 100-lecia Niepodległości Polski, a także promowanie regionalnej kultury w nowoczesny sposób.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama