, sobota 18 sierpnia 2018
Skutki nocnej nawałnicy
Orkan Ksawery doprowadził do bardzo groźnego zdarzenia.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Skutki nocnej nawałnicy

red.
Silne podmuchy wiatru nie ominęły ostatniej nocy (5 - 6.10) Śląska Cieszyńskiego. Orkan Ksawery doprowadził do bardzo groźnego zdarzenia.

Strażacy podjęli w naszym regionie około 60 interwencji. W wielu miejscach usuwali drzewa i konary, które blokowały jezdnię. Wiatr zerwał również linie elektryczne, a także uszkodził połączenia telekomunikacyjne. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Cieszynie na ulicy Liburnia, gdzie około godziny 21 na samochód przewróciło się drzewo. W wyniku uderzenia ranne zostały 2 osoby.

Nawet do godziny 14 może potrwać usuwanie awarii elektrycznych w niektórych miejscach w Cieszynie, Pierśćcu, Pogórzu, Zamarskach i Ogrodzonej. Przed południem prąd powinni mieć pozostali mieszkańcy w Mnichu i Brennej.

O problemach informują również Koleje Śląskie. Z powodu powalonych drzew na sieć trakcyjną, nie jeżdzą niektóre pociągi. Utrudnień można sie spodziewać na odcinkach: Cieszyn - Kaczyce i Wisła Głębce - Goleszów. Pociągi zostały zastąpione przez komunikację autobusową. Wszystkie komunikaty można śledzić pod linkiem: http://kolejeslaskie.com/category/informacje/

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama