, wtorek 21 maja 2019
Skoczów: Następca firmy Transkom
Przedsiębiorstwo Komunikacyjne TRANSKOM Sp. z.o.o. z siedzibą w Skoczowie zakończyło działalność przewozową 1 lipca 2018 roku. fot: transkom.plDodaj do Facebook

Skoczów: Następca firmy Transkom

DR
DAS będzie przewoźnikiem, który zastąpi firmę Transkom na trasie Skoczów-Pierściec-Kowale. Linia zostanie uruchomiona we wrześniu.

Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Transkom Sp. z.o.o. z siedzibą w Skoczowie zakończyło działalność przewozową 1 lipca 2018 roku. Powodem były kłopoty finansowe. Mówiło się już o nich wcześniej, ponieważ w kwietniu firma poinformowała o odwołaniu wszystkich kursów na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt oraz Dolnego Boru. Miało to nastąpić 1 maja 2018 roku. Tak się jednak nie stało dzięki porozumieniu z burmistrzem Skoczowa Mirosławem Sitko.

Kłopoty finansowe potwierdziła decyzja o likwidacji wszystkich kursów realizowanych przez firmę Transkom. Jak poinformował urząd gminy Skoczów, kursy na trasie Skoczów-Pierściec-Kowale realizować będzie od nowego roku szkolnego firma DAS. Trwają ustalenia dotyczące rozkładu jazdy oraz formalności uzyskania licencji. O szczegółach dotyczących rozkładu jazdy oraz możliwości zakupu biletów miesięcznych gmina poinformuje po podpisaniu umowy z przewoźnikiem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama