, poniedziałek 18 stycznia 2021
Dofinansowania również w gminie Hażlach
Dofinansowanie wynosi 50% kwalifikowanych kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż 2.000,00 zł.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Dofinansowania również w gminie Hażlach

KT
Wójt gminy Hażlach ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła. Nabór wniosków będzie prowadzony od 3 do 10 września.

Celem udzielanych dotacji jest likwidacja niskosprawnych i wysokoemisyjnych węglowych kotłów centralnego ogrzewania i zastąpienie ich nowym kotłem gazowym c.o. przystosowanym do spalania wyłącznie gazu ziemnego lub gazów węglowodorowych płynnych, bądź kotłem węglowym lub na biomasę, który spełnia minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą. Dotacji nie podlega wymiana kotłów niewęglowych. Dofinansowaniu nie podlegają również instalacje źródeł ciepła w budynkach nowowybudowanych, oddanych do użytkowania w okresie ostatnich 3 lat lub będących w trakcie budowy.

Warunkiem niezbędnym do uzyskania dotacji celowej jest likwidacja wszystkich dotychczas użytkowanych pieców i kotłów opalanych paliwem stałym, z wyjątkiem pieców ceramicznych (kaflowych), które przystosowane zostaną do użytkowania jako urządzenia akumulacyjne w ramach ogrzewania elektrycznego, a także kominków opalanych drewnem.

Dofinansowanie wynosi 50% kwalifikowanych kosztów inwestycji, lecz nie więcej niż 2.000,00 zł.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to chyba tylko tak na pokaz?...
warunki wyśrubowane, nawet kafloki do zamurowania, temu nie, tamtemu nie - a kwota powiedzmy sobie szczerze, symboliczna przy takiej inwestycji
no ale niech będzie, że się ktoś załapie...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama