, środa 14 kwietnia 2021
Pojawiły się pieniądze na remont!
Na zdjęciu wójt Grzegorz Sikorski z p. Czesławem Stuchlikiem, który zachęcił wójta do kupna budynku przez gminę. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Pojawiły się pieniądze na remont!

KT
Pojawiły się pieniądze na remont!

Bardzo dobra wiadomość dla gminy Hażlach, a przede wszystkim mieszkańców Pogwizdowa! Udało się pozyskać środki na remont i wyposażenie budynku Domu Ludowego w centrum Pogwizdowa zakupionego niedawno przez gminę. Tym samym wizja znów tętniącego życiem budynku staje się coraz bardziej realna.

W tym roku koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Pogwizdowie obchodziłoby swoje 110-lecie, o czym przypomina tablica znajdująca się na zabytkowym budynku Domu Ludowego w centrum Pogwizdowa. Zakup budynku i przywrócenie mu dawnej świetności przez hażlaskiego wójta było marzeniem wielu Macierzowców, którzy z rozrzewnieniem rozpamiętują lata świetności gdy obiekt tętnił życiem. Kilka miesięcy temu budynek zakupiła gmina Hażlach – wtedy władze gminy mówiły o rewitalizacji centrum Pogwizdowa i generalnej przebudowie budynku. W zapowiedzi jednak mało kto wierzył, ponieważ był to okres przedwyborczy. Początkiem marca br. do hażlaskiego urzędu gminy dotarła informacja o pozyskaniu prawie 2 mln zł na gruntowny remont i wyposażenie budynku. Takie wiadomości cieszą, ponieważ ogrom pracy którą włożyliśmy w opracowanie wniosku nie poszło na marne – mówi Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

Jaki jest pomysł na budynek? - Moim marzeniem jest aby budynek spełniał role integratora społecznego – tak jak w okresie swojej świetności. W moich zamierzeniach jest poszerzenie oferty kulturalnej GOK-u dla seniorów, w tym celu nawiązałem już kontakt z Uniwersytetem III Wieku z Cieszyna. Chciałbym powołać radę seniorów, która będzie moim organem doradczym. Oczywiście pamiętam o mojej obietnicy, że Koło Gospodyń Wiejskich będzie miało tam swoją siedzibę – mówi Sikorski.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama