, wtorek 2 marca 2021
Kwalifikacja w powiecie zakończona
Powiatowa Komisja Lekarska dla Powiatu Cieszyńskiego wydała 962 orzeczenia w sprawie zdolności do czynnej służby wojskowej. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Kwalifikacja w powiecie zakończona

red./mat.pras.
Od czwartego lutego br. w powiecie cieszyńskim trwała kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska dla Powiatu Cieszyńskiego wydała 962 orzeczenia w sprawie zdolności do czynnej służby wojskowej.

Przed komisją stawali głównie mężczyźni urodzeni w roku 2000 - łącznie było ich 929 i 7 z rocznika starszego. Kwalifikacja objęła także 26 pań, które posiadają lub są w trakcie uzyskiwania wykształcenia na kierunkach medycznych. Za zdolnych do czynnej służby wojskowej uznano 808 mężczyzn. Czasową niezdolność do służby wojskowej komisja orzekła w 5 przypadkach. Kategorię D zdolności do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej otrzymało 81 mężczyzn. W przypadku 35 mężczyzn komisja orzekła, że są oni trwale i całkowicie niezdolni do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama