, środa 14 kwietnia 2021
Gmina Hażlach: powstanie pomnik hrabiny
Gmina Hażlach planuje po raz kolejny upamiętnić postać wybitnej kończyckiej postaci, hrabiny Gabrieli von Thun-Hohenstein. fot: UG HażlachDodaj do Facebook

Gmina Hażlach: powstanie pomnik hrabiny

DR
Gmina Hażlach planuje po raz kolejny upamiętnić postać wybitnej kończyckiej postaci, hrabiny Gabrieli von Thun-Hohenstein, ostatniej właścicielki miejscowego majątku ziemskiego, znanej powszechnie jako „Dobra Pani”. Tym razem ma być to pomnik. Trwają prace nad jego projektem, a uwagi mogą zgłaszać również mieszkańcy.

Z inicjatywy wójta gminy, Grzegorza Sikorskiego, we współpracy z parafiami rzymskokatolickimi pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich i pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeskim Cieszynie realizowany jest projekt „Wspólnie działamy, aby zachować nasze dziedzictwo kulturowe”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Jednym z zaplanowanych efektów projektu jest powstanie pomnika wielkokończyckiej hrabiny w kształcie postaci kobiety siedzącej na ławce, który zostanie zlokalizowany obok parkingu przy ulicy Kościelnej.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłaszanie ewentualnych uwag i pomysłów do projektu pomnika w terminie do dnia 10 lipca 2019 r. włącznie na adres e-mail: hrabina@hazlach.pl. Można go dokładniej zobaczyć TUTAJ.

W ramach realizowanego projektu został już ukończony ciąg pieszy łączący pałac Thunów z kościołem pw. św. Michała Archanioła, a obecnie trwa remont przypałacowej Kaplicy Opatrzności Bożej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama